پامپئو: صحت ارائه پاداش برای کشتن نیروهای آمریکایی برای مسکو هزینه سنگینی دارد | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:328734
پ

پامپئو: صحت ارائه پاداش برای کشتن نیروهای آمریکایی برای مسکو هزینه سنگینی دارد

وزیر خارجه آمریکا در دیدار با همتای روس خود گفت که اگر صحت گزارش‌های پاداش مسکو برای کشتن نیروهای آمریکایی در افغانستان ثابت شود برای روسیه هزینه سنگینی خواهد داشت.

پامپئو: صحت ارائه پاداش برای کشتن نیروهای آمریکایی برای مسکو هزینه سنگینی دارد

به گزارش افق انلاین ، «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا گفت که به «سرگئی لاوروف» همتای روس خود هشدار داد که اگر گزارش‌های پرداخت پاداش روسیه به مخالفان مسلح دولت افغانستان برای کشتن نیروهای آمریکایی و غربی تایید شود مسکو هزینه بسیار سنگینی خواهد پرداخت.

«نیویورک تایمز» در ماه ژوئن به نقل از مقامات اطلاعاتی آمریکا گزارش داده بود که روسیه بطور مخفیانه به شبه‌نظامیان وابسته به طالبان برای کشتن نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان پاداش داده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفت که در جریان این گزارش قرار نگرفته زیرا مقامات به صحت آن شک داشتند، اگرچه چندین منبع آمریکایی و اروپایی این اظهارات را رد می‌کنند.

به گزارش «رویترز»، پامپئو ضمن خودداری از اظهار نظر درباره موثق بودن این گزارش تاکید کرد که واشنگتن چنین رفتاری را تحمل نمی‌کند.

وزیر خارجه آمریکا گفت: اگر روس‌ها برای کشتن آمریکایی‌ها یا دیگر غربی‌ها پول می‌دهند هزینه سنگینی را پرداخت خواهند کرد؛ این چیزی است که با وزیر خارجه لاوروف در میان گذاشته‌ام.

وی افزود: مقامات نظامی ما نیز با سران ارشد آن‌ها گفت‌گو کرده‌اند، ما اجازه چنین کاری را نمی‌دهیم و آنرا تحمل نمی‌کنیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید