روحانی: اراده ایران توسعه همه جانبه مناسبات و همکاری‌های دوستانه و برادرانه با ترکیه است | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:327590
پ

روحانی: اراده ایران توسعه همه جانبه مناسبات و همکاری‌های دوستانه و برادرانه با ترکیه است

رییس جمهور کشورمان ضمن اشاره به روابط میان ایران و ترکیه در بخش های مختلف، گفت: اراده ایران توسعه همه جانبه مناسبات و همکاری‌های دوستانه و برادرانه با ترکیه است.

رییس جمهور کشورمان ضمن اشاره به روابط میان ایران و ترکیه در بخش های مختلف، گفت: اراده ایران توسعه همه جانبه مناسبات و همکاری‌های دوستانه و برادرانه با ترکیه است.

روحانی: اراده ایران توسعه همه جانبه مناسبات و همکاری‌های دوستانه و برادرانه با ترکیه استافق انلاین ، طبق اعلام پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز جمعه در تماس تلفنی رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه با وی، با تبریک عید سعید قربان به دولت و مردم ترکیه، اظهار امیدواری کرد؛ دو کشور همچنان که تاکنون برای مقابله با بیماری کرونا در کنار هم بوده اند، باهمکاری و تبادل تجربیات بتوانند تلاش‌های خوبی برای مهار این بیماری داشته باشند.

رییس جمهور با اشاره به برخی مسائل و مشکلات در منطقه، اظهار امیدواری کرد باتلاش و همکاری همه کشور‌های منطقه شاهد ثبات و آرامش در سرتاسر منطقه باشیم.

روحانی با بیان اینکه امروز آمریکا درحال اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران است، تاکید کرد: باید در این شرایط کشور‌های دوست و همسایه مانند ایران و ترکیه بیش از پیش مناسبات و همکاری‌های خود را توسعه دهند.

رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه نیز در این گفتگو با تبریک عید سعید قربان ابراز امیدواری کرد این عید برای مردم دو کشور و همه مسلمانان جهان موجب خیر و برکت باشد.

رییس جمهور ترکیه با تجلیل از تلاش‌های موفقیت آمیز دولت و ملت ایران در مقابله با بیماری کرونا، بر ضرورت توسعه همکاری‌ها و انتقال تجربیات در این مسیر تاکید کرد.

وی با اشاره به لزوم گسترش روابط و همکاری‌های تجاری و اقتصادی ایران و ترکیه و تسریع در انجام مبادلات تجاری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، اظهار امیدواری کرد تا جلسه شورای عالی همکاری‌های راهبردی دو کشور در آینده نزدیک برگزار شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید