قدردانی امام جمعه لواسان از قوه قضاییه در اعاده اراضی تپه سرخه به بیت‌المال | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:326855
پ

قدردانی امام جمعه لواسان از قوه قضاییه در اعاده اراضی تپه سرخه به بیت‌المال

امام جمعه لواسان با اشاره به اراضی تپه سرخه و آزادسازی آن‌ها گفت: بخواست خدا و با پیگیری‌های متعدد، شعبۀ دوم دیوان عالی کشور در حکمی دقیق و همه‌جانبه ۲۷ هکتار از زمین‌های تصرفی را به بیت المال باز گردانند که خبری بسیار خوش برای مردم لواسان و عدالت‌خواهان بود.

قدردانی امام جمعه لواسان از قوه قضاییه در اعاده اراضی تپه سرخه به بیت‌المالافق آنلاین ، حجت الاسلام سیدسعید سالمی در خطبه‌های نماز جمعه امروز در این شهرستان گفت: تقوا مراتبی دارد که اولین مرتبۀ آن تقوا از حرام و کردار ناشایست است، اما بالاترین مرتبۀ تقوا ترک غیرحق و اعراض مطلق از ما سوی الله است، تقوا در این معنا یعنی از توجه به غیر و یاری‌خواستن از غیرحق و راه‌دادن غیر او در قلب مراقبت و خودداری کنیم، تقوا یعنی از اعتماد و توکل و غیرخدای سبحان دوری و مراقبت کنیم. چنین شخصی دین و عقل و روح و قلب و همۀ اعضاء و جوارحش در پناه حق از شر شیطان و نفس محفوظ است؛ و ریشۀ دشمنی از قلبش کَنده شده است.

امام جمعه لواسان افزود: همۀ گناهان ما ظهورات نفس ما هستند، نفس است که ما را مجبور می‌کند که گناه کنیم، حسادت کنیم، دورغ بگوییم، غیبت بکنیم، مردم‌آزای کنیم، به حق مردم تجاوز کنیم، به حدود الهی تعدی کنیم. دزدی، رشوه، اختلاس همگی از ناپاکی قلب ما ناشی می‌شود.

وی در خطبه دوم نماز جمعه در شهرستان لواسان بیان کرد: این هفته که در پیش داریم، هفتۀ خاصی است، از سوی شهادت جانسوز و مظلومانۀ امام محمد الباقر سلام الله علیه به فرمان سفاک اموی و مروانی هشام بن عبدالملک لعنۀ الله در هفتم ذیحجۀ ۱۱۴ است، از سوی دیگر خروج امام حسین سلام الله علیه از مکه به سوی کربلاست که در هشتم ذیحجه واقع شد و مقدمۀ حادثۀ عجیب و غم‌بار کربلا و حماسۀ بزرگ بشریت شد. هم چنین شهادت مظلومان سفیر امام حسین، جناب مسلم بن عقیل به همراه هانی بن عروۀ علیهما السلام در نهم ذیحجۀ سال ۶۰ به دست ابن زیاد لعنۀ الله است.

سالمی افزود: هم‌چنین پنجم مرداد سالروز عملیات مرصاد است که کمین‌گاه منافقان کوردل در غرب کشور شد که باید یاد حماسه‌آفرینان این واقعۀ بزرگ به ویژه شهید امیر صیاد شیرازی و شهید گم‌نام سردار میرزامحمد سلگی را گرامی داشتند که خدای تعالی به دست آنان این پیروزی بزرگ را نصیب ملت کرد.

از سوی دیگر روز عرفه است که پنج‌شنبه نهم ذیحجۀ است که روز دعاست، آن هم با دعای نورانی امام حسین سلام الله علیه که حتماً باید دعای آن روز را اقامه کنیم، در مناطق باز و با رعایت اصول بهداشتی. خطر دوری از دعا و تضرع جمعی کم‌تر از کرونا نیست و باید مسئولان و مردم مومنان و هیأت‌ها برای آن تمهیدی بیاندیشند تا خدای نکرده از فیوضات ارتباط معنوی با خدای سبحان محروم نشویم.

امام جمعه لواسان با اشاره به نماز جمعه و اهمیت آن ادامه داد: اما یکی از رخداد‌های این هفته؛ اقامۀ نماز جمعه به دستور حضرت امام و با امامت مرحوم آیت الله طالقانی رضوان الله تعالی علیه بود که فصل جدیدی در همبستگی ملی و مسئولیت اجتماعی برای تحقق ایران قوی بود.

میزان/وی تاکید کرد: نماز جمعه قرارگاه ایمان و تقوا و بصیرت و اخلاق است. اگر بخواهیم در این دوره که دشمن جنگ ایمانی و اعتقادی علیه مردم ایران را با شدت و حدت ادامه می‌دهد، موفق بشویم، باید به نماز جمعه به مثابۀ قرارگاه معنویت توجۀ بیشتری بکنیم. نماز جمعه هم ذکر الله است، هم اخلاق و دعوت به تقوا است؛ هم تبیین مسائل سیاسی و اجتماعی کشور است، هم محل همبستگی ملی و ایمانی است و هم تجلی مسئولیت اجتماعی است که مردم را به مسئولیت‌های اجتماعی‌شان آشنا کند، هم محل رفع مشکلات مردم است؛ بنابراین باید نماز جمعه محور فعالیت‌ها اجتماعی و فرهنگی شهر و کشور باشد.

سالمی با اشاره به اراضی تپه سرخه و آزادسازی آن‌ها گفت: بخواست خدا و با پیگیری‌های متعدد، شعبۀ دوم دیوان عالی کشور در حکمی دقیق و همه‌جانبه ۲۷ هکتار از زمین‌های تصرفی را به بیت المال باز گردانند که خبری بسیار خوش برای مردم لواسان و عدالت‌خواهان بود. در کنار آن بحث جاده‌خواری بود که راه آرامستان را بسته بودند که آن نیز بخواست خدا باز شد که در این امر شهرداری لواسان زحمت کشید و دادگستری استان تهران هم نهایت همکاری را کرد، نیروی انتظامی لواسان نیز آمد وسط میدان و سازمان بازرسی هم حضور جدی داشت که از همه تشکر می‌کنیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید