واکنش جبرائیلی به مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره اجاره‌بهای مسکن | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:325170
پ

واکنش جبرائیلی به مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره اجاره‌بهای مسکن

جانشین دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی به مصوبه روز گذشته ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره اجاره بهای مسکن واکنش نشان داد و گفت: این مصوبه نشان می‌دهد از کم و کیف روابط مؤجر و مستأجر بی‌خبرید.

جبرائیلی به مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره اجاره‌بها واکنش نشان دادافق انلاین ،  سیدیاسر جبرائیلی در صفحه ایسنتاگرام در واکنش به مصوبه روز گذشته ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره اجاره‌بهای مسکن نوشت: وقتی می‌گویید از فردا افزایش بیش از ۲۵ درصدی اجاره‌بها ممنوع است یعنی اساسا از کم و کیف روابط موجر و مستاجر بی‌خبرید.
جانشین دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی گفت: اولین چیزی که برای حل یک مسئله لازم است شناخت درست از آن مسئله است که ندارید. فرمانی که باید صادر شود فرمان هدایت سرمایه‌داران به سمت انبوه‌سازی مسکن است.
رییس جمهور روز گذشته  در جلسه ستاد ملی کرونا درباره مصوبه اجاره‌بهای مسکن گفته بود: ما در یک مقطعی گفته بودیم که اجاره ۲ ماه تمدید شود، چون بنگاه‌ها باز نبود و همه جا تعطیل بود و از آن عبور کردیم، بعد از آن اجاره‌ها بسته شد. اجاره‌ها خیلی مستأجرین را تحت فشار قرار داد. هر جا اجاره‌ای تاکنون منعقد نشده و موجر و مستأجر متنی را تا امروز امضاء نکرده اند از فردا که این مصوبه ما ابلاغ می‌شود، یک مقرراتی امروز گذراندیم که اضافه اجاره‌بها، نسبت به سال قبل در تهران ۲۵ درصد بیشتر نمی‌تواند باشد در کلانشهر‌ها از ۲۰ درصد و در بقیه شهر‌ها ۱۵ درصد بیشتر نمی‌تواند بشود. این ۳ تا را به عنوان مصوبه اعلام کردیم و از فردا باید اجرا و عمل کنند و این مبنایی است برای اجاره بها.
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید