آپارتاید؛ محصول حقوق بشر آمریکایی | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:324179
پ
عماد نجار 

آپارتاید؛ محصول حقوق بشر آمریکایی

 کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه از حقوق بشر آمریکایی، آپارتاید به وجود آمده است، گفت: سیاست‌های ضد انسانی و حقوق بشری آمریکا فقط مختص به این رژیم نمی‌شود و تمام جهان را در برگرفته است و هم‌پیمانانش نیز دقیقاً همین سیاست‌ها را اجرا می‌کنند.

آپارتاید؛ محصول حقوق بشر آمریکاییعماد نجار در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به نقض حقوق بشر سیستماتیک در آمریکا بیان داشت: واژه حقوق بشر در آمریکا معنی متفاوت و بسیار دگرگونی دارد، حقوق بشر آن‌ها همانی است که سر‌های سرخ‌پوستان را قطع می‌کردند و آنها را از موطن اصلی خود اخراج و این سرزمین را به اشغال خود درآوردند.
وی با بیان اینکه از حقوق بشر آمریکایی، آپارتاید به وجود آمده است، افزود: آمریکایی‌ها سیاهپوستان را استثمار می‌کردند و سیاهپوستان در پی تمدن نوین آمریکایی، همواره مورد آزار قرار گرفتند و تبعیض نژادی از گذشته دور تاکنون در این کشور بیداد می‌کند.
کارشناس مسائل بین الملل بیان کرد: سیاست‌های ضدانسانی و حقوق بشری آمریکا فقط مختص به این رژیم نمی‌شود و تمام کشورهای دنیا را در برگرفته است و همپیمانانش دقیقا همین سیاست‌ها  را اجرا می‌کنند.
نجار تاکید کرد: آمریکا با استفاده از نفوذ، توان اقتصادی و جنایت‌های خود سعی می‌کند در برابر اعتراضات مردم، هجمه‌های شدید وارد کند و آنها را از انجام اعتراضات بازدارد. چنانچه در حادثه اخیر کشته شدن یک رنگین پوست توسط پلیس، شاهد برخورد مقامات این کشور با مردم معترض به این رفتار ضدانسانی بودیم.
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید