سفیر بریتانیا در تهران:احیای دریاچه ارومیه دلیلی برای جشن گرفتن است | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:322923
پ

سفیر بریتانیا در تهران:احیای دریاچه ارومیه دلیلی برای جشن گرفتن است

سفیر بریتانیا در تهران در پیامی به مناسبت روز جهانی محیط زیست عنوان کرد: ایران نیز یک خبر خوب برای جهان دارد. احیای دریاچه ارومیه دلیلی برای جشن گرفتن است و همه ما امیدواریم که روند احیای این دریاچه ادامه داشته باشد.

سفیر بریتانیا در تهران:احیای دریاچه ارومیه دلیلی برای جشن گرفتن است

به گزارش افق انلاین ، «راب مک ایر» سفیر بریتانیا در ایران امروز (جمعه) به مناسبت روز جهانی محیط زیست در صفحه توئیترش نوشت: «همزمان با بزرگداشت روز جهانی محیط زیست، افکار ما با کسانی است که تحت تأثیر تخریب طبیعت در سراسر جهان قرار دارند. اینجا در ایران کمبود آب، آتش سوزی در زاگرس و تأثیرات تغییرات اقلیمی همه قابل مشاهده هستند.»

وی می‌افزاید: «تمام کشورهای جهان می‌توانند برای مقابله با این تهدیدها همکاری کنند. پایبندی به توافقنامه پاریس و تعهد به اقدامات مستحکم‌تر، دستورکار فوری کنفرانس سازمان ملل متحد  COP26 است که سال آینده در اسکاتلند برگزار می‌شود.»

سفیر بریتانیا همچنین می‌نویسد: «ایران نیز یک خبر خوب برای جهان دارد: احیای دریاچه ارومیه دلیلی برای جشن گرفتن است و همه ما امیدواریم که روند احیای این دریاچه ادامه داشته باشد.»

وی در پایان یادآور شده است: «بر تمام جوامع، کشورها و مذاهب مسلم است که مسئولیت بشر در قبال حفاظت از دنیای طبیعت و منابع طبیعی بسیار حائز اهمیت است: این موضوعی است که همواره ما را با هم متحد می‌کند. ما باید دست در دست یکدیگر برای حفاظت از طبیعت قدم برداریم.»

به گزارش فارس، امروز پنجم ژوئن مصادف با روز جهانی محیط زیست است. این روز از سوی سازمان ملل برای افزایش آگاهی مردم برای نگهداری محیط زیست و تحریک سیاستمداران به گرفتن تصمیماتی برای رویارویی با تخریب محیط زیست و گونه‌های زیستی‌جانوری، به ‌عنوان روز محیط زیست نامگذاری شده ‌است. تاریخچه روز جهانی محیط زیست به سال ۱۹۷۲ برمی‌گردد. در آن سال برای اولین بار، سازمان ملل متحد کنفرانسی را با موضوع انسان و محیط زیست در شهر استکهلم سوئد برگزار کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید