وزارت دادگستری آمریکا به دنبال شناسایی و بازداشت رهبران «آنتیفا» | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:322458
پ

وزارت دادگستری آمریکا به دنبال شناسایی و بازداشت رهبران «آنتیفا»

به دنبال اظهارات رئیس جمهور آمریکا در زمینه تروریستی اعلام کردن جنبش آنتیفا، وزارت دادگستری این کشور با انتشار بیانیه‌ای از عزم خود برای شناسایی رهبران این جنبش و گروههای مرتبط با آن خبر داد.

به دنبال اظهارات رئیس جمهور آمریکا در زمینه تروریستی اعلام کردن جنبش آنتیفا، وزارت دادگستری این کشور با انتشار بیانیه‌ای از عزم خود برای شناسایی رهبران این جنبش و گروههای مرتبط با آن خبر داد.

وزارت دادگستری آمریکا به دنبال شناسایی و بازداشت رهبران «آنتیفا»

به گزارش افق انلاین ،  به دنبال اعتراضات گسترده در سراسر ایالات متحده در واکنش به قتل وحشیانه یک شهروند سیاهپوست به دست پلیس این کشور، وزارت دادگستری آمریکا بیانیه‌ای در این زمینه منتشر کرد.
در این بیانیه آمده است، با شورشهایی که در بسیاری از شهرهای آمریکا در حال رخ دادن است، صدای اعتراضات مسالمت آمیز و قانونی توسط عناصر تندرو و خشونت آمیز ربوده شده است. در این بیانیه ادعا شده است، گروههایی تندرو و آشوب طلب در حال سوء استفاده از این اعتراضات هستند تا اهداف جداگانه و نیات خشن  خود را دنبال کنند.
در ادامه این بیانیه آمده است، وقت آن رسیده است که از تماشای خشونت دست برداریم و جلوی آن رابگیریم. ادامه اغتشاشات و خشونتها اموال، جان و معیشت دیگران را می‌گیرد و در حقوق مسالمت آمیز معترضان اختلال ایجاد می‌کند.
وزارت دادگستری آمریکا در ادامه با اشاره به عناصر آشوب طلب تندرو از اجرای قوانین فدرال برای بازداشت آشوب طلبان و افرادی که قوانین را زیر پا می‌گذارند خبر داده است.
در پایان این بیانیه آمده است، برای شناسایی سازمان دهندگان جنایتکار و آغازگران این اغتشاشات، نهادهای ایالتی و دولت فدرال از شبکه کارگروه تروریسم مشترک منطقه‌ای پلیس فدرال(JTTF) استفاده خواهد کرد.
خشونتهایی که به تحریک آنتیفا (جنبش چپ مستقل ضد نژاد پرستی) یا گروههای مشابه در ارتباط با شورشها و اغتشاشها انجام شده است تروریسم داخلی است و مطابق با آن با آنها رفتار خواهد شد.
فارس/ بیانیه «ویلیام بار» وزیر ادگستری آمریکا پس از آن منتشر شده است که دونالد ترامپ در اظهاراتی اعتراضات اخیر را به گروههای تندرو از جمله آنتیفا نسبت داده است.
دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در رشته توییت‌هایی که یکشنبه شب به وقت تهران منتشر کرد از گارد ملی این کشور بابت سرکوب معترضان به قتل شهروند سیاه پوست این کشور از سوی یک مامور پلیس تشکر کرد.
ترامپ در حساب توئیتری خود  نوشت:  «به خاطر کار بزرگی که بلا فاصله پس از ورود به مینا‌پولیس، مینه‌سوتا در شب گذشته انجام دادید، تبریک می‌گویم. آنتیفا که آنارشیست‌ها را رهبری می‌کرد به سرعت جمع کردند. اگر این کار توسط شهردار در شب اول درگیری انجام می‌شد، دیگر مشکلی پیش نمی آمد.»
ترامپ در توییت دیگری نوشت: «سایر شهرها و ایالتهای دموکرات باید به متفرق کردن آنارشیست‌های چپگرا  در مینیا‌پولیس در شب گذشته نگاه کنند. گارد ملی کار بزرگی انجام داد و تا دیر نشده باید در ایالت‌های دیگر این اقدام صورت گیرد.»
دونالد ترامپ در توییتی دیگر افزود که قصد دارد  گروه آنتیفا را گروه تروریستی اعلام کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید