ارتش عراق: تروریست‌های داعش یا تسلیم شوند یا کشته می‌شوند | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:321856
پ

ارتش عراق: تروریست‌های داعش یا تسلیم شوند یا کشته می‌شوند

سخنگوی عملیات مشترک ارتش عراق با بیان اینکه عملیات «اسود الجزیره» توانسته به اهداف خود برسد، خطاب به تررویست‌های داعش گفت که یا تسلیم شوند یا کشته می‌شوند.

عراق

سخنگوی عملیات مشترک ارتش عراق با بیان اینکه عملیات «اسود الجزیره» توانسته به اهداف خود برسد، خطاب به تررویست‌های داعش گفت که یا تسلیم شوند یا کشته می‌شوند.

به گزارش افق آنلاین ، «تحسین الخفاجی» سخنگوی عملیات مشترک ارتش عراق امروز (دوشنبه) گفت که در جریان عملیات موسوم به «اسود الجزیره» که از هفته آغاز شده، تا کنون تعداد زیادی از عناصر داعش دستگیر شده‌اند.

به نوشته السومریه نیوز، او گفت که این عملیات به اهداف خود آن هم پیش از موعد در نظر گرفته شده، رسیده است و نیروهای امنیتی و در رأس آن‌ها سازمان‌های اطلاعاتی با رصد دقیق مکان تروریست‌ها موجبات دستگیری تعدادی از خطرناک‌ترین عناصر داعش را فراهم کردند که برخی از آن‌ها بانک اطلاعاتی داعش به شمار می‌روند.

الخفاجی افزود: «برخی رسانه‌ها تلاش دارند که از اهمیت “عبدالناصر قرداش” از گزینه های اصلی جانشین ابوبکر الغدادی بود و [به تازگی دستگیر شده] بکاهند؛ اما در حقیقت او بانک اطلاعاتی داعش و فردی بسیار خطرناک است.»

او همچنین گفت که عناصر داعش در اماکن امن مخفی می‌شوند اما در مقابلشان دو گزینه بیشتر وجود ندارد؛ یا باید تسلیم شوند یا کشته می‌شوند.

فرماندهی عملیات مشترک عراق در ۲۸ اردیبهشت ماه از آغاز این عملیات با هدف پاکسازی بیابان الجزیره در شمال استان الانبار (غرب عراق)، غرب صلاح الدین و جنوب استان نینوی خبر داد و گفت که در این عملیات ائتلاف بین‌المللی آمریکا مشارکتی نداشته است. الجزیره به مناطق شمال غربی عراق بین دو رود فرات و دجله اطلاق می‌شود.

منبع: فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید