سازمان‌ ملل: سیستم درمانی یمن با فروپاشی مواجه شده است | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:321586
پ

سازمان‌ ملل: سیستم درمانی یمن با فروپاشی مواجه شده است

یک مقام سازمان ملل هشدار داد که در بحبوحه شیوع ویروس کرونا سیستم درمانی یمن با فروپاشی مواجه شده است.

یمن

یک مقام سازمان ملل هشدار داد که در بحبوحه شیوع ویروس کرونا سیستم درمانی یمن با فروپاشی مواجه شده است.

به گزارش افق آنلاین ، سازمان ملل روز جمعه اعلام کرد که سیستم بهداشت و درمان یمن با فروپاشی مواجه شده این در حالی است که این کشور در بحبوحه مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا قرار دارد.

«ینس لائیرکه» سخنگوی دفتر سازمان ملل برای هماهنگی کمک‌های بشردوستانه گفت: «سازمان‌های امداد در یمن بر این اساس در حال فعالیت هستند که انتقال و جابجایی مردم در سرتاسر این کشور در حال انجام است.»

وی که در جلسه‌ای در ژنو صحبت می‌کرد، اضافه کرد:‌«ما از بسیاری از آنها شنیده‌ایم که یمن واقعا در آستانه فروپاشی قرار گرفته و شرایط در آنجا به شدت هشدار دهنده است. آنها درباره سیستم سلامتی صحبت می‌کنند که در واقع با فروپاشی مواجه شده است.»

با وجود شیوع ویروس کرونا در یمن، ائتلاف متجاوز سعودی و مزدوران آنها همچنان به حملات خود به مناطق مختلف یمن ادامه می‌دهند. این در حالی است که این ائتلاف مدعی برقرار آتش‌بس به دلیل شیوع ویروس کرونا شده بود.

این ائتلاف که از حمایت آمریکا،‌ رژیم صهیونیستی و کشورهای غربی برخوردار است طی چند سال گذشته بیشتر زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی یمن را از بین برده است.

«آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل پیشتر از تمامی طرف‌های درگیر در یمن خواسته بود که با توجه به همه‌گیری کرونا، آتش‌بس بشردوستانه در این کشور برقرار شود.

بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، تعداد مبتلایان به کرونا در یمن ۱۸۴ نفر و تلفات آن نیز ۳۰ نفر بوده اما نماینده سازمان ملل معتقد است که تعداد واقعی مبتلایان و تلفات کرونا در این کشور بسیار بیشتر از این ارقام است.

منبع: فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید