آیت‌الله خامنه‌ای در اولین روز قدس چه گفتند؟ | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:321584
پ

آیت‌الله خامنه‌ای در اولین روز قدس چه گفتند؟

همانطوریکه رهبر و امام ما در پیام خود به ما آموخته‌اند، روز قدس روز اسلام است. روز قدس روز عزیزترین آرمان‌های مسلمانان است… ما دست پلید امپریالیسم آمریکا را درهمه فاجعه آفرینی‌هایی که در این نقطه‌ی جهان انجام می‌گیرد به وضوح می‌بینیم

به گزارش افق انلاین ، مرکز اسناد انقلاب اسلامی سخنرانی آیت الله خامنه ای را در اولین مراسم روز قدس در سال ۵۸ را منتشر کرد.

 آیت‌الله خامنه‌ای در اولین مراسم روز قدس که جمعه، ۲۶ مردادماه ۱۳۵۸ برگزار شد فرمودند: انتخاب و اعلام روز قدس از سوی رهبر عزیز انقلاب اسلامی ایران نشان‌دهنده گستردگی و وسعت دامنه انقلاب ما است. نشان‌دهنده آن است که انقلاب اسلامی ایران در درون مرزهای ایران زندانی نمی‌شود. نشان‌دهنده آن است که آرمان مردم انقلابی و مبارز ایران آزادی همه ملت‌های تحت ستم مخصوصا ملت‌های مسلمان در منطقه خاورمیانه است.

هدف و آرمان نجات قدس بدین معنی یک هدف اسلامی است. بنابراین همانطوریکه رهبر و امام ما در پیام خود به ما آموخته‌اند، روز قدس روز اسلام است. روز قدس روز عزیزترین آرمان‌های مسلمانان است… ما دست پلید امپریالیسم آمریکا را درهمه فاجعه آفرینی‌هایی که در این نقطه‌ی جهان انجام می‌گیرد به وضوح می‌بینیم. ملت ایران، ملت مبارز و انقلابی ایران، با این نگاه مسئله فلسطین و مسئله قدس را از مسئله ایران جدا نمی‌داند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید