روز یکشنبه برنامه و صلاحیت نیکزاد وزیر پیشنهادی دولت برای وزارتخانه راه و شهرسازی در صحن علنی مجلس بررسی می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، صلاحیت و برنامه های علی نیکزاد وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت راه و شهر سازی یکشنبه در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی بررسی خواهد شد.

سال گذشته پس از استیضاح بهبهانی، علی نیکزاد به عنوان سرپرست وزارت راه معرفی شد تا دولت لایحه ادغام وزارت راه و مسکن را ارائه کند.

۱۲ اردیبهشت ماه مهلت قانونی نیکزاد برای سرپرستی وزارت راه پایان یافته بود اما وی خود شخصاً اقدام به درخواست از رهبری برای مجوز ادامه سرپرستی در این وزارت خانه کرده و بر اساس مجوز صادر شده از سوی رهبر انقلاب روال قانونی فعالیت وزارت راه تا زمان تصویب ادغام این وزارتخانه با وزارتخانه مسکن ادامه پیدا کرد.

اول خرداد ماه سال جاری رئیس جمهور علی نیکزاد را به عنوان وزیر امور زیربنایی معرفی و لایحه وظایف و اختیارات وزارت امور زیربنایی را به مجلس ارائه کرد.

هیئت رئیسه مجلس تصمیم گرفت ابتدا وظایف این وزارتخانه جدید مشخص شود و وزارتخانه جدید برای نمایندگان شناسایی شود پس از آن وزیر برنامه خود را ارائه کند تا نمایندگان نسبت به آن رای اعتماد دهند به همین دلیل مقرر شد کمیسیون مشترکی برای بررسی ادغام ها تشکیل شود.

در بررسی های مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به فهرست وزارتخانه های ادغامی در وزارت زیر بنایی اضافه شد در زمان اعلام این پیشنهاد در صحن علنی مجلس نماینده دولت با پیشنهاد مجلس موافقت کرد اما پس از آن در برنامه های تلویزیونی این ادغام را غیر کارشناسی اعلام کرده و از مجلس انتقاد کرد.

بالاخره نمایندگان مجلس شورای اسلامی سه شنبه هفته گذشته با حذف وزارت ارتباطات لایحه تشکیل وزارت راه و شهرسازی را به تصویب رساندند تا نیکزاد نیز برای حضور در وزارتخانه جدید از مجلس رای اعتماد بگیرد.