والیبال ایران در سال ۹۸؛ قهرمانی در جوانان جهان، مهمترین اتفاق والیبالی در سال گذشته | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:315955
پ

والیبال ایران در سال ۹۸؛ قهرمانی در جوانان جهان، مهمترین اتفاق والیبالی در سال گذشته

در سال ۹۸ اتفاقات زیادی برای والیبال ایران رخ داد که مهمترین آن، قهرمانی تیم والیبال جوانان در رقابت‌های جهانی بود.

در سال ۹۸ اتفاقات زیادی برای والیبال ایران رخ داد که مهمترین آن، قهرمانی تیم والیبال جوانان در رقابت‌های جهانی بود.

به گزارش افق انلاین ، سال ۹۸ را می‌توان سال بی ثباتی والیبال ایران قلمداد کرد. با وجود اینکه در سال گذشته موفقیت‌هایی همچون قهرمانی در جوانان جهان کسب شد، اما اتفاقات و حاشیه‌های زیادی که وجود داشت باعث شد سال ۹۸ را نتوان سالی موفق‌آمیز برای والیبال ایران قلمداد کرد.
بدون تردید مهمترین موفقیت والیبال ایران در سال گذشته، قهرمانی تیم جوانان در رقابت‌های جهانی بود. این تیم با هدایت بهروز عطایی توانست تاریخ‌سازی کند و برای اولین بار قهرمان این رقابت‌ها شود.
دوره سرپرستی افشین داوری در فدراسیون والیبال در سال ۹۸ ادامه پیدا کرد و در نهایت هم در همین سال به پایان رسید. داوری قصد داشت در انتخابات فدراسیون والیبال شرکت کند، اما با مخالفت وزارت ورزش این اجازه به وی داده نشد. هر چند در انتخابات فدراسیون والیبال نام وی به عنوان یکی از کاندیدا‌های ریاست این فدراسیون وجود داشت، اما داوری در مجمع انتخاباتی غیبت کرد.
انتخاب محمدرضا داورزنی به عنوان رئیس فدراسیون والیبال یکی دیگر از مهمترین اتفاقات والیبالی در سال ۹۸ بود. بر خلاف انتظار خبری از انتخاب قاطعانه داورزنی نبود و او در این انتخابات تنها ۲۶ رای کسب کرد، اما با همین تعداد رای توانست ریاست فدراسیون والیبال را بر عهده بگیرد.
تیم ملی والیبال در مرحله اول انتخابی المپیک که در روسیه برگزار شد نتوانست موفقیتی کسب کند و تیم روسیه بود که جواز صعود در المپیک را کسب کرد.
شاگردان کولاکوویچ که در مرحله مقدماتی لیگ ملت‌ها عملکرد فوق‌العاده‌ای داشتند در مرحله نهایی این رقابت‌ها با دو شکست مقابل لهستان و برزیل حذف شدند.
تیم ملی والیبال ایران با کسب عنوان قهرمانی در میان ۸ تیم شرکت کننده در مسابقات انتخابی المپیک با میزبانی کشور چین، به المپیک صعود کرد. این صعود قابل پیش‌بینی بود؛ چرا که رقبای تیم ایران همگی از آسیا بودند و مشخص بود که ملی‌پوشان والیبال ایران کار سختی برای پیروزی مقابل این تیم‌ها ندارند.
لیگ برتر والیبال ایران به خاطر شیوع ویروس کرونا نیمه‌تمام ماند. این اتفاق در شرایطی رخ داد که قرار بود در فروردین ۹۹ مرحله نهایی لیگ برتر برگزار شود.
با توجه به حاشیه‌های زیادی که در دوران سرپرستی افشین داوری در فدراسیون والیبال رخ داد و همینطور تاخیر چند ماهه در برگزاری انتخابات این فدراسیون، می‌توان سال ۹۸ را سال بی‌ثیاتی والیبال ایران قلمداد کرد.
میزان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید