رئیس سابق سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) گفت:بقای نظام سوریه، بزرگترین شکست راهبردی اسرائیل از زمان تاسیس آن خواهد بود .

 

قای نظام سوریه بزرگترین شکست اسرائیل
۱۳۹۱\۰۱\۱۵ ۹:۴۵ AM

رئیس سابق سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) گفت:بقای نظام سوریه، بزرگترین شکست راهبردی اسرائیل از زمان تاسیس آن خواهد بود .

واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی سوریه ؛ افرائیم هالووی در مقاله ای که در روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحارونوت چاپ شد ، گفت:اگر نظام سوریه در رویارویی با فشارها موفق شود و طرح کوفی عنان فرستاده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب به سوریه برای حل بحران در این کشور به نتیجه برسد در آن صورت بزرگترین شکست راهبردی تل آویو از هنگام تشکیل اسرائیل در سال ۱۹۴۸ رقم خواهد خورد .
هالووی افزود:اگر همه اینها بدون اعتنا به خواست اسرائیل و مد نظر قرار دادن آن حاصل شود در آن صورت شکست دو چندان خواهد بود .
هالووی گفت:طرح کوفی عنان به نقش اساسی بشار اسد رئیس جمهوری سوریه و دیگر مقامات این کشور به عنوان یک شریک مهم به منظور دستیابی به راه حلی برای بحران سوریه اذعان کرده است .
هالووی نوشت موفقیت کوفی عنان یک چالش سیاسی و امنیتی برای دولت کنونی اسرائیل خواهد بود که سکوت کرده است . رئیس سابق موساد گفت اسرائیلی ها از روشن نبودن موضع امریکایی ها در قبال طرح عنان نگران هستند چرا که اطلاعات بدست آمده از دیدارهای کلینتون در ریاض، بسیار اندک است این در حالی است که روسیه و چین با طرح کوفی عنان موافقت کرده اند .