پیست اسکی اسکی آبعلی+ تصاویر | سایت خبری تحلیلی افق
عکاس : سپیده پورحضرت
پ

پیست اسکی اسکی آبعلی+ تصاویر

قدمت این دستگاه‌ها به سال ۱۳۳۲ باز می‌گردد. این پیست محل تولد اسکی نوین و بنیان ورزش اسکی در ایران است که از اوایل دی ماه تا اواخر اسفند ماه برای اسکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مرتفع‌ترین نقطه این پیست اسکی بین‌المللی ۲۶۵۰ متر و کم‌ ارتفاع‌ترین نقطه آن ۲۴۰۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد.این پیست اسکی که به دلیل دسترسی راحت شلوغ تر از سایر پیست‌هاست، در فواصل دیگر همچون تابستان نیز به دلیل داشتن آب و هوای مطبوع می‌تواند محل مناسبی برای اسب‌سواری و ورزش هایی از قبیل تنیس باشد.

با وجود اینکه اسکی‌ از ورزش‌های گران قیمت به‌ شمار می‌رود توصیه می‌کنم هرگز این تفریح را از دست ندهید همچنین اگر اسکی سواری بلد نیستید می‌توانید از سایر امکانات استفاده کنید و با برف بازی و تیوپ سواری یک ‌روز شاد را برای خود رقم بزنید، از منظره فوق العاده زیبا لذت ببرید و عکس‌های قشنگی در این منظره بگیرید و خاطرات خود را به زیبایی ثبت کنید.

از جمله امکانات این پیست می‌توان به دسترسی آسان به امامزاده، ۵ پیست اسکی، تله‌کابین، تله‌اسکی، ۶ رستوران، مدرسه اسکی، کمک‌های پزشکی، زمین ‌های تنیس، سوار کاری و پرش و کایت و همچنین وجود پارکینگ اشاره کرد. با این حال اگر در روزهای تعطیل عجله نکنید و دیر برسید ممکن است پارکینگ ظرفیت نداشته باشد و مجبور باشید ماشین خود را کنار جاده پارک کنید

اگر زرنگ نباشید و دیر حرکت کنید ممکن است علاوه بر مشکل جای پارک برای ماشین‌تان،به مشکل ترافیک نیز برخورد کنید. علاوه بر این لباس گرم شامل دستکش و کلاه و کاپشن به همراه داشته‌باشید. با این حال پیست مجهز به هر نوع امکاناتی هست و شما می‌توانید هر وسیله‌ای حتی دستکش و کلاه و‌ اسکی را از همان جا بخرید، پس اگر فراموش کردید وسایل مورد نیازتان را با خود ببرید اصلا نگران نباشید. همچنین چای، آش، سمبوسه و انواع و‌اقسام‌ خوراکی‌ها برای فروش موجود است.

اما اگر تصمیم‌ دارید یک تفریح با هزینه کم داشته باشید بهتر است یک فلاسک‌ کیفی و مقداری خوراکی با خود ببرید تا هم از مضرات غذاهای آماده دور باشید و هم زمانی که پس از بازی و تفریح گرسنه و‌خسته شدید چیزی برای خوردن همراه داشته باشید..

عکاس و خبرنگار : سپیده پور حضرت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید