دولت حماس تلاش نافرجام رژیم صهیونیستی برای ترور یکی از رهبران اسیر فلسطینی در داخل زندان های صهیونیستی را محکوم کرد.

افق نیوز -به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، طاهر النونو، سخنگوی دولت حماس طی بیانیه‌ای کوتاه ترور نافرجام عباس السید یکی از رهبران در بند فلسطینی را به شدت محکوم کرده و رژیم صهیونیستی را مسئول کامل این مساله دانست.

وی همچنین طی این بیانیه نسبت به هر گونه سوء قصد دیگر به السید هشدار داد.

از سوی دیگر، سامی ابو زهری، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس نیز طی بیانیه‌ای مکتوب خاطر نشان کرد که جنبش حماس، رژیم صهیونیستی را مسئول ترور نافرجام عباس السید می‌داند و نسبت به عواقب چنین اقدام جنایتکارانه‌ای هشدار داد.

ابو زهری همچنین از تمامی سازمان‌های حقوقی و طرف‌های بین المللی خواست که به مسئولیت‌های خود در قبال نقض حقوق بین‌الملل توسط رژیم صهیونیستی و علیه اسرای فلسطینی عمل کنند.

عباس السید از رهبران فلسطینی دربند زندان های صهیونیستی هدف ترور نافرجام یگان ویژه اداره امور زندان های این رژیم موسوم به “نحشون” قرار گرفت و از ناحیه سر و سینه دچار آسیب دیدگی شد.

اخلاص الصویص، همسر عباس السید در این خصوص گفت که وکلای مدافع این رهبر اسیر فلسطینی ضمن اعلام این خبر، از وخامت حال وی خبر داده اند.

وی افزود که شوهرش طی نامه‌ای که از طریق وکیلش به دست وی رسانده است، تاکید کرده که لطف خدا باعث شده است که وی زنده بماند؛ هر چند که در حال حاضر به خاطر شدت جراحات وارده به جسد بی جانی تبدیل شده است و از دردهای شدید رنج می برد.

همسر السید، رژیم صهیونیستی را مسئول ترور نافرجام شوهرش دانسته و گفت: چطور ممکن است اسیری در زندان در معرض چنین حمله وحشیانه و تروری قرار بگیرد و از مداوای وی نیز ممانعت به عمل آید.

ایسنا -وی در پایان از احزاب و مراجع حقوقی و مسئولان هر دو منطقه کرانه باختری و نوار غزه و نیز خارج از فلسطین خواست که موضع خود در قبال این حادثه را مشخص کرده و برای نجات جان اسرا و رهبران فلسطینی تلاش کنند؛ چرا که این حادثه آخرین مورد نخواهد بود و برای افراد دیگری نیز تکرار خواهد شد.