۷۸ نفر از داوطلبان مجلس شورای اسلامی در استان سمنان تائید صلاحیت شدند | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:309473
پ

۷۸ نفر از داوطلبان مجلس شورای اسلامی در استان سمنان تائید صلاحیت شدند

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان سمنان گفت: ۷۸ نفر از داوطلبان مجلس شورای اسلامی در استان سمنان تائید صلاحیت شدند.

78 نفر از داوطلبان مجلس شورای اسلامی در استان سمنان تائید صلاحیت شدند

افق آنلاین ، حجت‌الاسلام حسنعلی عربی ضمن گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر به بیان اهمیت انتخابات مجلس شورای اسلامی و حضور حداکثری مردم در این رویداد مهم سیاسی کشور پرداخت و اظهار داشت: مردم نقش مهمی در تعیین سرنوشت نظام داشته و دارند.

وی انتخابات را مظهر و نماد مردم‌سالاری دینی در کشور دانست و گفت: باید بسترهای لازم برای برگزاری انتخاباتی پرشور و حماسی همچون ادوار گذشته مهیا شود تا در کمال امنیت و سلامت انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برپا شود.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان سمنان در ادامه به موضوع تائید و رد صلاحیت کاندیداهای استان سمنان در انتخابات پیش رو از سوی شورای نگهبان اشاره کرد و گفت: ۷۸ نفر از داوطلبان مجلس شورای اسلامی در استان سمنان تائید صلاحیت و ۵۳ نفر از داوطلبان نیز رد صلاحیت شده‌اند.

حجت‌الاسلام عربی در ادامه به تفکیک در مورد رد و تائید صلاحیت نامزدهای چهار حوزه انتخابیه استان سمنان اشاره کرد و افزود: ۵۴ کاندیدا در حوزه انتخابیه شهرستان‌های سمنان، مهدی‌شهر و سرخه ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۲۹ نفر تأیید صلاحیت و ۱۵ نفر رد صلاحیت شده‌اند.

وی اضافه کرد: در حوزه انتخابیه شهرستان‌های سمنان، مهدی‌شهر و سرخه هفت نفر انصراف و وضعیت ۲ نفر دیگر هنوز مشخص و اعلام‌نشده است.

 رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان سمنان بیان کرد: در حوزه انتخابیه شهرستان شاهرود نیز ۵۱ نفر ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۱۹ نفر تأیید صلاحیت و ۲۱ نفر رد صلاحیت شده‌اند و ۱۱ نفر نیز انصراف خود را اعلام کرده‌اند.

حجت‌الاسلام عربی در مورد تائید و رد صلاحیت کاندیداهای حوزه انتخابیه دامغان نیز گفت: در این حوزه نیز بر اساس اعلام نظر شورای نگهبان از تعداد ۳۲ کاندیدای ثبت‌نام‌شده ۲۰ نفر تأیید و ۹ نفر رد صلاحیت شده‌اند و همچنین یک نفر انصراف و وضعیت ۲ کاندیدا هنوز اعلام‌نشده است.

وی بیان داشت: از ۲۱ نفر کاندیدایی که در حوزه انتخابیه شهرستان‌های آردان و گرمسار ثبت‌نام کرده‌اند ۱۰ نفر تأیید صلاحیت، هشت نفر رد صلاحیت، یک نفر انصراف و وضعیت ۲ کاندیدا هنوز اعلام‌نشده است.

تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید