یک پایگاه خبری غربی هدف هجمه غرب به سوریه را منزوی کردن ایران ذکر و تأکید کرد درگیری نظامی احتمالی می تواند درگیری منطقه ای خطرناکی را ایجاد کند که در آن روسیه و چین نیز به نفع ایران وارد عمل می شوند.

 پایگاه خبری “گلوبال ریسرچ” در مقاله ای که در مورد توطئه های غرب علیه سوریه نوشته است، تأکید می کند که غرب به دنبال استفاده از حریم هوایی سوریه برای جنگنده های خود برای دخالت نظامی در این کشور است.
این در حالی است که بر اساس تازه ترین نظرسنجی ها بشار اسد رئیس جمهور این کشور محبوبیت زیادی در میان مردم دارد.
البته طرح حمله به سوریه از زمان های زیادی در آمریکا مطرح بوده است، ویسلی کلارک ژنرال بازنشسته آمریکایی در سخنانی که در گردهمایی کومنولث در سال ۲۰۰۷ میلادی مطرح می کند، از کودتایی سیاسی سخن می گوید که می تواند آغازگر پروژه قرن جدید آمریکا باشد.
دلیل آن نیز سندی محرمانه است که از دفتر وزارت جنگ آمریکا در سال ۲۰۰۱ میلادی صادر شده و بر بازسازی تمام ساختارهای خاورمیانه و شمال آفریقا بر اساس منافع آمریکا تأکید شده است که در آن، سوریه بخشی از این پازل است که به عنوان “سکوی پرتاب” در این طرح مورد استفاده قرار می گیرد.
همچنین تغییر نظام در سوریه یکی از مهم ترین اولویت های مطرح شده در ناتو است که آمریکا رهبری آن را بر عهده دارد و می خواهد با همکاری برخی کشورهای عربی و منطقه ای آن را انجام دهد.
این موضوع قرار است از طریق برخی رسانه ها بویژه شبکه قطری “الجزیره” انجام گیرد. آنها تلاش می کنند با تجهیز گروهک های رادیکال در منطقه که عمدتاً وهابی و سلفی هستند، آنها را علیه علویان و اقلیت شیعه در سوریه بشورانند. دولت بوش نیز از سال ۲۰۰۵ میلادی اقدام به تأمین مالی گروه های مخالف سوریه کرده است.
در این راستا افراد مسلح آموزش داده شدند و آمریکا هم در کنار تلاش غرب برای افزایش اختلافات مذهبی در سوریه، اقدام به قاچاق سلاح به سوریه از طریق پایگاه اینجرلیک در ترکیه کرده و حمایت مالی از نیروهای مخالف دولت سوریه به سرکردگی ریاض الاسعد را بر عهده گرفته است.
منابع نظامی و جاسوسی به پایگاه خبری صهیونیستی دبکافایل گفتند که یگان های ویژه عملیاتی از انگلیس و قطر شورشیان را در شهر حمص یاری می دهند و برای آنها تجهیزات لازم را فراهم می کنند.
این در حالی است که امیر قطر بتازگی پیشنهاد حمله و دخالت نظامی خارجی به سوریه را مطرح کرده است. در این راستا “عبدالحکیم بلحاج” از فرماندهان نظامی افراطی لیبی و عضو سازمان تروریستی القاعده در مرزهای ترکیه مستقر شده و آماده ورود به سوریه در زمان صدور دستور است.
بلحاج از سمت خود به عنوان نایب رئیس شورای نظامی در لیبی استعفا داد تا بر عملیات ارتش آزاد سوریه نظارت داشته باشد.
رسانه های سوری نیز از جنایاتی سخن می گویند که گروه های تروریست با سلاح های آمریکایی و اسرائیلی در سوریه انجام می دهند و این در حالی است که غرب مدعی است  که حکومت بشار اسد در کشتار جمعی شهروندان در سوریه دست دارد.
جالب اینجاست که ایمن الظواهری نیز از تمامی اعضای سازمان القاعده در جهان خواسته است تا به سوریه بروند و از تروریست های مخالف سوریه حمایت کنند، از سوی دیگر موسسه ای موهوم به نام “المرصد السوری لحقوق الانسان” وجود دارد که منبع تمامی آمار غلط در زمینه کشته شدن انسانهای بی گناه در سوریه است، بر خلاف اعلام منابع رسانه ای، مقر اصلی این مرکز نه در دمشق بلکه در لندن قرار دارد و بسیاری از شایعات و نوارهای ویدیویی ساختگی را این مرکز منتشر می کندو گزارش ها نشان می دهد که اسناد و مدارک ارائه شده از سوی این مرکز در هیچ دادگاهی قابل دفاع نیست.
این گزارش در ادامه به نادیده گرفته شدن گزارش ناظران اتحادیه عرب از سوریه اشاره کرده و آن را در راستای تشدید جنگ تبلیغاتی علیه دمشق می داند، این بی توجهی به حدی است که “محمد الدابی” رئیس هیئت ناظران اتحادیه از سمت خود استعفا داد و اعلام کرد که دیگر هرگز در چارچوب فعالیت های اتحادیه عرب کار نخواهد کرد.
از سوی دیگر گزارش ها حاکی از این است که اسرائیل در عملیات نظامی احتمالی علیه سوریه وارد عمل می شود و وهابی های سعودی نیز نقش مهمی در این زمینه ایفا خواهند کرد و سعی می کنند تا گروه های شیعی و علوی را کنترل و مهار کنند.
این گزارش، هدف نهایی از ایجاد بی ثباتی در داخل سوریه را منزوی کردن تهران و از بین بردن شیعیان و علویان هم پیمان با دمشق ذکر و تأکید کرد که اسرائیل نیز فواید زیادی از براندازی بشار اسد می تواند ببرد، چرا که شورای موسوم به ملی سوریه اعلام کرده که در صورت براندازی اسد، روابط این کشور با ایران را قطع خواهد کرد و انتقال سلاح ایران برای حزب الله و حماس را نیز متوقف می کند.
مشرق -به این ترتیب احتمال می رود که درگیری منطقه ای بسیار خطرناکی ایجاد شود که در این درگیری چین و روسیه نیز به نفع ایران و برای دفاع از این کشور وارد عمل شوند. این درگیری می تواند خسارت های فراوان به اقتصاد جهان وارد کند و بحران مالی گسترده ای را در جهان ایجاد کند.