آیدین شیخ عواید کنسرتش را به سیل زدگان اختصاص داد | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:307377
پ

آیدین شیخ عواید کنسرتش را به سیل زدگان اختصاص داد

/ هرگز موسیقی خیابانی را رها نمی‌کنم / بچه‌های موسیقی خیابانی را دریابید
آیدین شیخ ضمن تقدیم عواید کنسرتش به کودکان کپرنشینِ سیلِ سیستان و بلوچستان، از مخاطبانش خواست تا هوای نوازندگان خیابانی را بیشتر داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری دنگ دنگ کوبان :  آیدین شیخ ، نوازنده خیابانی است که به همراه گروه « دنگ دنگ » و با سرپرستی شهاب قاسمی، نخستین کنسرت رسمی‌اش را در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار کرد.
شیخ در سالهای گذشته فعالیت‌ های خیرخواهانه‌ی بسیاری برای بچه‌های کَپَرنشینِ سیستان و بلوچستان انجام داده است. او این بار هم قصد داشت عواید کنسرتش را برای ساخت یک پارک در شهر فنوج در سیستان و بلوچستان خرج کند، اما پس از حادثه سیل در این استان، اکنون عواید این کنسرت به سیل زدگان اختصاص خواهد یافت.
گروه « دَنگ‌دَنگ » در این کنسرت با ۶۰ نوازنده روی صحنه آمد که سرپرستی این گروه را شهاب قاسمی برعهده داشت. همچنین دو سماع‌ گر به نام‌های امیر شیرمحمدی و امیر نجم‌الدین هنگام اجرای گروه به سماع می‌ پرداختند.
در این کنسرت قطعه‌های با شعرهایی از سعدی، مولانا، حافظ و عبدالقادر گیلانی اجرا شد که تنظیم این آثار را شهاب قاسمی برعهده داشته است.
بهزاد فراهانی بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر یکی از مهمانان ویژه این کنسرت بود که در پایان اجرا روی صحنه آمد و خطاب به حاضران در سالن و هنرمندان روی صحنه گفت: «شصت ساله که می‌نویسم و بازی می‌ کنم اما صادقانه بگویم که پرشورترین لحظات زندگیم را در کنار شما تجربه کردم. همه‌ی ما به خاطر ماتم تلخ تاریخی که برایمان پیش آمده، سوگواریم. اما هیچ پدیده‌ ای در هستی نمی‌تواند به اندازه توان هنرمندان، آرام بخش دل ناسوتی و سوگوار ما باشد.»
همچنین در پایان این کنسرت آیدین شیخ خطاب به مخاطبانش گفت: «سال ۱۳۸۳ برای نخستین بار موسیقی خیابانی را شروع کردم. امشب نخستین کنسرت رسمی ‌ام در ایران بود. قرار است تورکنسرتهایم را در شهرستان هم برگزار کنیم. اما باید بگویم که هرچقدر کنسرت رسمی داشته باشم و هرچقدر معروف شوم، باز هم موسیقی خیابانی را رها نمی‌کنم.

بچه‌های موسیقی خیابانی را جدی بگیرید. ما برای مردمی در خیابان اجرا می‌کنیم که به هر دلیلی توانایی رفتن به کنسرت را ندارند. برای مردمی در خیابان اجرا می‌کنیم که دغدغه‌های فکری دارند. در سال‌ هایی که موسیقی خیابانی کار کرده‌ام، شاهد اتفاق‌ های بسیار خوبی بوده‌ ام . آنقدر اتفاق‌ های خوب در این سالها دیده ام که به هیچ عنوان تا آخر عمرم موسیقی خیابانی را رها نمی‌کنم. »
آیدین شیخ نوازنده ‌ای خیابانی است که حدود ۱۰ سال در خیابانهای تهران و شهرهای مختلف ترکیه نوازندگی کرده است و عواید اجراهای خیابانی‌ اش را با لوح سفیر محبت برای بچه‌ های کپرنشین سیستان و بلوچستان خرج می‌کند. لوح سفیر محبت برای آیدین شیخ با امضای فرماندار و رییس آموزش و پرورش شهرستان فنوج بلوچستان صادر شده است. وی در سال‌ های گذشته از درآمد اجراهای خیابانی اش مدرسه‌ ۴٠٠ نفری اباذر (شهرستان مسکوتان ) از توابع فنوج بلوچستان را بازسازی کرده است.
کنسرت آیدین شیخ و گروه « دنگ دنگ » قرار بود ۱۳ دی ۱۳۹۸ برگزار شود اما به دلیل حوادث رخ داده در کشور و اعلام عزای عمومی، به تاریخ ۲۵ دی موکول شد.
مدیر اجرایی این کنسرت الهام پاکروان و موسسه « دنگ دنگ کوبان » برگزار کننده این کنسرت بود.
خبرنگار : مریم احمدی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید