آمریکا مانند دایناسوری پیر، فقط ظاهرش ترسناک است | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:306533
پ
حسین امیرعبداللهیان

آمریکا مانند دایناسوری پیر، فقط ظاهرش ترسناک است

کارشناس مسائل بین المللی گفت: آمریکا مانند یک دایناسور پیر با مغزی کوچک است که فقط ظاهرش ترسناک است.

Image result for ‫حسین امیرعبداللهیان‬‎

 آقای حسین امیرعبداللهیان در برنامه تیتر امشب شبکه خبر افزود: آمریکایی‌ها باید حس کنند و حس می‌کردند که جمهوری اسلامی توان دفاع از خودش را دارد و موشک‌هایی که شلیک شد مقتدرانه و برای صلح بود نه برای جنگ.

وی تصریح کرد: با این اقدام، حساب کار دست آمریکایی‌ها آمد و دیدیم که تهدید‌های ترامپ تو خالی بود و خیلی زود عقب نشینی کرد.

این کارشناس مسائل بین المللی گفت: ژنرال‌های آمریکا که از توان نظامی ایران آگاهی داشتند به ترامپ گفتند جنگ با ایران به این سادگی‌ها نیست.

آقای امیرعبداللهیان همچنین درباره سردار سلیمانی افزود: بنده از سال ۱۳۷۶ با سردار سلیمانی ارتباط داشتم و باید عرض کنم که تمام دغدغه ایشان همواره تامین امنیت حداکثری برای کشور و تامین امنیت ملی و امنیت پایدار برای منطقه در برابر رژیم صهیونیستی بود.

وی گفت: اقدامات مدبرانه سردار شهید موجب شد که رژیم صهیونیستی که قصد توسعه اشغالگری داشت اکنون پشت دیوار‌های بتنی محصور و ترسان شود و به جایی برسد که شبانه روز در هراس از قدرت موشکی مقاومت، آسایش نداشته باشد.

آقای امیرعبداللهیان درباره نقش سردار در مبارزه با داعش گفت: داعش آمده بود که منطقه را تجزیه کند و در پی خاورمیانه جدید بود، داعش توطئه چند لایه آمریکایی‌ها با حمایت مالی آل سعود بود که در ظاهر در پی تاسیس خلافت اسلامی بود، اما هدف اصلی آن تجزیه کشور‌های منطقه به نفع رژیم صهیونیستی بود.

این کارشناس سیاسی تصریح کرد: این توطئه بزرگ را سردار سلیمانی مدیریت و نابود کرد که ثمره آن امنیت حداکثری برای کشور و جلوگیری از تجزیه سوریه و عراق و ترکیه بود. حتی اروپایی‌ها هم می‌فهمند که سردار سلیمانی چه اقداماتی انجام داد و موجب شد که آن‌ها الان امنیت داشته باشند.

وی در خصوص حمله موشکی سپاه پاسداران به پایگاه امریکایی عین الاسد هم گفت: گذشته از منظر نظامی از جنبه سیاسی این پایگاه که به اندازه یک شهر است و در منطقه‌ای راهبردی قرار گرفته است نیز برای آمریکایی‌ها بسیار اهمیت دارد.

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: عین الاسد، مرکز فعالیت‌های سایبری آن‌ها در منطقه است و این سوای آن است که پهپادی که برای ترور سردار سلیمانی اعزام شد از این پایگاه برخاسته بود و جمهوری اسلامی با این حملات موشکی به آن‌ها فهماند که قدرت ایران چقدر است.

وی گفت: پس از حمله موفق موشکی ایران ترامپ چند دقیقه‌ای صحبت کرد که در آن نگرانی‌ها را در چهره ژنرال‌های پشت سر وی می‌شد مشاهده کرد.

این کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به اقتدار نظامی و دفاعی ایران یادآور شد آمریکایی‌هایی که با غرور و از بالا با مردم دیگر کشور‌ها صحبت می‌کنند به این علت با جمهوری اسلامی در مذاکرات هسته‌ای پشت یک میز نشستند، که از قدرت نظامی و موشکی جمهوری اسلامی و نفوذ منطقه‌ای ایران کاملا خبر داشتند و الا آن‌ها هرگز مجبور نمی‌شدند تن به مذاکره دهند آن‌ها به شدت از جمهوری اسلامی ایران و مردم انقلابی ایران می‌ترسند.

افق آنلاین

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید