سیلی اول در انتظار انتقام | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:306365
پ
 هادی محمدی

سیلی اول در انتظار انتقام

به گزارش افق انلاین ، هادی محمدی نوشت: ترامپ با به شهادت رساندن سردار سلیمانی و ابومهدی مهندس در یک اقدام آشکار، جنگ تروریستی خود را با عبور از خطوط قرمز آغاز کرد و انتظار داشت که فشار‌های حداکثری اقتصادی و آشوب‌سازی‌ها در ایران و عراق، مسیر سازش و تسلیم را فراهم کند. اگرچه این اقدام […]

Image result for ‫هادی محمدی‬‎

به گزارش افق انلاین ، هادی محمدی نوشت: ترامپ با به شهادت رساندن سردار سلیمانی و ابومهدی مهندس در یک اقدام آشکار، جنگ تروریستی خود را با عبور از خطوط قرمز آغاز کرد و انتظار داشت که فشار‌های حداکثری اقتصادی و آشوب‌سازی‌ها در ایران و عراق، مسیر سازش و تسلیم را فراهم کند. اگرچه این اقدام با موجی از انتقادات در داخل امریکا و جهان روبه‌رو شد، ولی به‌پا خاستن آحاد مردم ایران و واکنش‌های پارلمان عراق و واکنش‌های مردم و مقاومت در عراق و سطح منطقه، دلهره ترامپ از واکنش انتقامی ایران را نیز ثبت کرد و با اینکه تلاش زیادی شد تا آشفتگی محور شرارت امریکایی مدیریت شود و واسطه‌تراشی‌ها و خط و نشان کشیدن به نتیجه برسد، ولی قبل از حمله موشکی ایران به عین‌الاسد در غرب استان الانبار و الحریر در جنوب اربیل، ضرورت بازنگری در چینش پایگاه‌های امریکایی در منطقه و حتی حضور هم‌پیمانان امریکا که تحت عنوان مبارزه با داعش، اشغال و آشوب‌سازی و تجزیه عراق را در رؤیاهای‌شان برنامه‌ریزی می‌کردند، در دستور کار خروج قرار گرفت.

ترامپ با به شهادت رساندن سردار سلیمانی و ابومهدی مهندس، این پیام را منتقل کرد که از خط قرمز عبور کرده و پرچمدار نظم منطقه‌ای بدون امریکا و رژیم صهیونیستی را هدف قرار داده است؛ لذا ایران نیز می‌بایست با اقدام انتقامی خود به دو پیام امریکایی پاسخ دهد و بدیهی بود که نابودی تمام سران شرور کاخ سفید نمی‌توانست معادل شخصیت سردار سلیمانی و ابومهدی مهندس باشد. حمله موشکی ایران به دو پایگاه عین‌الاسد و الحریر که نیرو‌های امریکایی و ائتلاف غربی در آن مستقر بودند و نقش راهبردی هدایت عملیاتی برای عراق و بخشی از منطقه را عهده‌دار بوده و تجهیزات بسیار پیشرفته و قدرتمند را دارا بودند و سیستم‌های الکترونیکی و رادار آن برای مقابله با موشک‌ها و دیگر جنگ‌افزار‌های هجومی مأموریت داشتند و هزاران داعشی از سران این سازمان تروریستی یا نیرو‌های عشایری استان الانبار برای تجزیه عراق و آشوب امنیتی را در خود جای داده بود، در یک حمله علنی به نیرو‌های امریکایی، معنای عبور از خطوط قرمز را منتقل کرد. یعنی اولین گام عملی برای استفاده از حق مشروع دفاع و پاسخ به دشمن تحقق یافت. با اینکه هدف قرار دادن اصلی‌ترین پایگاه‌های امریکا در عراق، ظرفیت و پیام خود را دارد، رهبری ایران اسلامی اعلام کرده است که سیلی اول با انتقام تفاوت دارد و پاسخ به شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی مهندس که مهندس نظم انقلابی به جای نظم امریکایی بودند، حداقل با اخراج ذلیلانه و زبونانه امریکایی‌ها تحقق خواهد یافت. آنچه بدیهی است و دولت‌های شرور غربی و امریکا و رژیم صهیونیستی به خوبی درک می‌کنند این است که سردار سلیمانی یک فرمانده صرف ایرانی نبود و به کل جبهه مقاومت تعلق داشت و لذا طبیعی است که بدون در نظر گرفتن پاسخ ایران، واکنش‌های مستقل خود را در قبال امریکا داشته باشند. آنچه ترامپ و تیم صهیونیستی وی انتظار نداشتند اینکه شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی مهندس، خسارت‌های راهبردی بیش از حیات آن‌ها در برداشته باشد و هزینه‌های گوناگون و گسترده‌ای که تا مرز جایگاه آنان در عرصه جهانی است را در برداشته باشد. اخراج امریکا از منطقه و به ویژه پس از خسارت‌های انسانی و مادی گسترده و تثبیت نظم غیرامریکایی، به مفهوم تغییر در نظام جهانی و جایگاه و ظرفیت‌های امریکا خواهد بود که جرقه آن با حمله به دو پایگاه امریکا در عراق زده شده است.

منبع: روزنامه جوان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید