مراکز توریستی در سراسر جهان و در هر کشوری وجود دارد و می توانند باعث جذب تعداد بی شماری از جهانگردان خارجی شود که در این میان تعدادی از این جاذبه های گردشگری بسیار عجیب هستند.
به گزارش گروه خواندنی های مشرق، در حالی که آثار باستانی یا مناظر طبیعی می توانند از جمله مراکز تفرجگاه و توریستی باشند، گاهی اوقات برخی از محل های بسیار عجیب نیز می توانند از جمله محل های گردشگری باشند. در اینجا به برخی از این جاذبه های عجیب گردشگری در دنیا اشاره می کنیم.

دره مرگ – نامیبیا

در مرکزپارک ملی نامیبیا و در دل کویر دره ای وجود دارد که به آن دره مرگ گفته می شود. این دره با کوه های شنی به ارتفاع ۳۰۵ متر محسور شده است و در آن می توان درخت هایی با قدمت های بیش از چهار هزار سال یافت. در سال های بسیار دور این دره با آب رودخانه های مجاور پر بوده است اما بر اثر گرما و خشکسالی آب آن از بین رفته و تنها باید شاهد بقایای آن بود.

آکواریوم یخی – ژاپن

یکی از موزه هایی که در ژاپن قرار دارد بسیار عجیب است. در این موزه تمام ماهی ها به صورت یخ زده هستند و شما فکر می کنید که این ماهی ها در حال شنا کردن در داخل یخ هستند. در این موزه در حدود ۴۵۰ گونه ماهی وجود دارد. در این بین شما می توانید حیواناتی مانند اختاپوس و خرچنگ نیز ببینید. البته در کنار این ماهی ها شما می توانید چیزهای دیگری مانند گل را نیز یخ زده ببینید.

پریپیات – اوکراین

بزرگترین فاجعه هسته ای دنیا در سال ۱۹۸۶ در چرنوبیل روسه اتفاق افتاد این حادثه به اندازه ای بزرگ بود که باعث شد تا نواحی اطراف آن منطقه به شعاع ۳۰ کیلوکتر خالی از سکنه شود. منطقه پریپیات در اوکراین یکی از منطقه هایی است که اوج این فاجعه را ۲۴ سال بعد از آن حادثه نشان میدهد.

دیوار آدامسی – کالیفرنیا

در یکی از محله های مرکزی کالیفرنیا گردشگران حتما به دیوار آدامسی سر میزنند. این دیوار که پنج متر ارتفاع و ۲۱ متر طول دارد سراسر با آدامس پر شده است. به گفته اهالی محل این دیوار ابتدا به خاطر یک مسابقه بین دو دبیرستان به این شکل در آمد و در دهه ۷۰ نیز دو بار تمیز شده است. اما این روزها به عنوان یکی از جاذبه های توریستی شناخته می شود.

Catacombs – پاریس

در حالی که شهر بزرگی به مانند پاریس روز به روز در حال رشد بوده است زمین هایی که برای خاک کردن مرده ها استفاده می شده است به پایان میرسد و فرانسوی ها به فکر ایجاد محلی برای دفن این مرده ها می افتند. اما امروزه این محل زیر زمینی به عنوان یک موزه ناخته می شود.

شما باید بیشتر از ۲۰ متر به زیر زمین بروید و در آن جا می توانید میلیون ها استخوان و جمجمه مشاهده کنید که در این سال ها جمع آوری شده است.