مرکل هرگونه مذاکرات مجدد درباره قرارداد ائتلافی با سوسیال دموکرات‌ها را رد کرد | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:301571
پ

مرکل هرگونه مذاکرات مجدد درباره قرارداد ائتلافی با سوسیال دموکرات‌ها را رد کرد

مرکل ضمن تبریک به رهبری جدید حزب سوسیال دموکرات، درخواست آن‌ها برای مذاکرات مجدد درباره قرارداد ائتلافی را رد کرد.

مرکل هرگونه مذاکرات مجدد درباره قرارداد ائتلافی با سوسیال دموکرات‌ها را رد کرد

به گزارش افق انلاین به نقل از هفته نامه “اشپیگل”، “آنگلا مرکل”، صدر اعظم آلمان به رهبری جدید حزب سوسیال دموکرات پیروزی در این انتخابات را تبریک گفته و در عین حال تاکید کرد که هیچ گونه مذاکرات مجددی درباره قرارداد ائتلافی وجود نخواهد داشت.

به گفته “استفن زایبرت”، سخنگوی دولت آلمان “آنگلا مرکل” خود را برای گفتگو با رهبری جدید حزب سوسیال دموکرات باز نشان داده  است. به گفته وی صدر اعظم آلمان اساسا برای همکاری همانگونه که در یک ائتلاف متداول است آماده است. وی در عین حال تاکید کرد که مذاکرات مجدد درباره قرارداد ائتلافی در دستور کار نیست.

روز شنبه اعضای حزب سوسیال دموکرات آلمان “ساسکیا اسکن” و “نوربرت والتر بوریانس”، که از مخالفان سرسخت مشارکت این حزب در دولت ائتلافی هستند را به عنوان رهبران حزب سوسیال دموکرات انتخاب کردند.

از تعداد آراء اخذ شده در این انتخابات ۵۳ درصد به ریاست دو نفره خانم “ساسکیا اسکن” و “نوربرت والتر بوریانس” و ۴۵ درصد هم به ریاست دو نفره خانم “کلاراگی ویتس” و “اولاف شولتز” رای دادند.

به این ترتیب “اولاف شولتز”، وزیر دارایی و معاون صدر اعظم آلمان در دولت ائتلافی و “کلاراگی ویتس” که هر دو از طرفداران مشارکت سوسیال دموکرات ها در ائتلاف بزرگ بودند در این انتخابات شکست خوردند. به این ترتیب اعضای حزب سوسیال دموکرات با این رای گیری به نوعی اعلام کردند که موافق ادامه مشارکت حزبشان در ائتلاف بزرگ نیستند.

کنگره حزب سوسیال دموکرات هفته آینده برگزار می شود تا درباره نتیجه این انتخابات تصمیم گیری کند و به احتمال زیاد این نتیجه تایید خواهد شد.

جناح مخالف دولت ائتلافی در حزب سوسیال دموکرات خواهان مذاکرات مجدد درباره قرارداد ائتلافی بوده و شروط جدید برای تداوم این ائتلاف را مد نظر دارند که از جمله این شروط سرمایه گذاری های میلیاردی در حوزه آب و هوا و زیر ساخت ها و نیز افزایش حداقل دستمزدها است.

سخنگوی دولت آلمان همچنین اعلام کرده است که حالا ما باید منتظر تصمیمات کنگره حزب سوسیال دموکرات باشیم

“آنگرت کرامپ کارن بائر”، رئیس حزب دموکرات مسیحی هم امکان مذاکرات مجدد درباره قرارد ائتلافی را رد کرده است. وی در این باره گفت اینکه در یک حزب دولتی یک تغییر رهبری ایجاد شود از دید من جزو موارد جدی نیست که به این دلیل مذاکرات مجدد درباره ائتلاف را در پیش گیریم.

حزب سوسیال مسیحی هم هر گونه مذاکرات مجدد درباره قرارداد ائتلافی با رهبری جدید حزب سوسیال دموکرات را رد کرده است.

بسیاری از مقامات حزب دموکرات مسیحی درباره لزوم آمادگی برای برگزاری انتخابات مجدد و وقوع هر سناریویی از جمله فروپاشی ائتلاف بزرگ سخن گفته‌اند و از حزب خود خواسته‌اند که مذاکرات مجدد درباره قرارداد ائتلافی را نپذیرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید