پنتاگون: کاهش نیروها در افغانستان به توافق با طالبان وابسته نیست | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:301537
پ

پنتاگون: کاهش نیروها در افغانستان به توافق با طالبان وابسته نیست

به گزارش افق آنلاین ، «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا اظهار داشت که هرگونه کاهش نیروها در افغانستان “لزوماً” ارتباطی با ایجاد توافق با طالبان ندارد. وزیر دفاع آمریکا در حالی این اظهارات را مطرح کرد که هفته گذشته دونالد ترامپ در سفر به افغانستان از احتمال کاهش نیروها خبر داد. ترامپ گفته بود که […]

به گزارش افق آنلاین ، «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا اظهار داشت که هرگونه کاهش نیروها در افغانستان “لزوماً” ارتباطی با ایجاد توافق با طالبان ندارد.

وزیر دفاع آمریکا در حالی این اظهارات را مطرح کرد که هفته گذشته دونالد ترامپ در سفر به افغانستان از احتمال کاهش نیروها خبر داد.

ترامپ گفته بود که به باور وی طالبان با برقراری آتش‌بس موافقت خواهد کرد.

اسپر در حالی که برای شرکت در نشست ناتو به عازم لندن بود، گفت که دولت ترامپ درباره کاهش احتمالی سطح نیروها در افغانستان مدتی است که در داخل و نیز با متحدانش در ناتو گفت‌وگو می‌کند.

وی اظهارداشت: مطمئنم می‌توانیم نیروهایمان را در افغانستان کاهش دهیم و با این حال تضمین کنیم که این کشور به پناهگاهی برای تروریست‌ها تبدیل نشود تا بتوانند آمریکا را هدف قرار دهند.

اسپر بدون بیان شمار مشخصی برای کاهش سطح نیروها گفت: متحدان ما نیز موافق هستند که می‌توانیم نیروهایمان را کاهش دهیم.

وزیر دفاع آمریکا در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه کاهش نیروها به توافق با طالبان وابسته است، بدون ارائه توضیحات گفت: «نه لزوماً».

در حال حاضر حدود ۱۳ هزار نظامی آمریکایی در افغانستان حضور دارند. به گفته مقامات آمریکایی نیروهای این کشور را می‌توان به ۸ هزار و ۶۰۰ نظامی کاهش داد اما به ماموریت “مبارزه با تروریسم” و مشاوره، آموزش و کمک به نیروهای افغان آسیبی وارد نشود.

تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید