تفاوت دیدگاه در آغاز ثبت نام مسکن ملی در شهرهای جدید/پردیس در فاز اول ثبت نام ندارد | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:299906
پ

تفاوت دیدگاه در آغاز ثبت نام مسکن ملی در شهرهای جدید/پردیس در فاز اول ثبت نام ندارد

مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید از تفاوت دیدگاه برای چگونگی آغاز ثبت نام ملی در شهرهای جدید خبر داد و گفت:در فاز اول ثبت نام مسکن ملی ثبت نام در شهر جدید پردیس نخواهیم داشت.

تفاوت دیدگاه در آغاز ثبت نام مسکن ملی در شهرهای جدید/پردیس در فاز اول ثبت نام ندارد

افق آنلاین ، حبیب‌الله طاهرخانی در پاسخ به این سوال که آیا ثبت‌نام طرح ملی مسکن در شهرهای جدید از هفته آینده آغاز می‌شود،‌گفت:‌قرار است انجام شود و امیدواریم شرایط آن مهیا شود تا هفته آینده انجام شود.

مدیرعامل شهرهای جدید در پاسخ به این سئوال که چندان هم با قاطعیت در خصوص ثبت نام مسکن ملی در شهرهای جدید صحبت نمی کنید افزود: یک مقدار بحث‌های سیستم وجود دارد و یک سیاستی هم وجود دارد که ثبت نام در شهرهای جدید استانی انجام شود اما دیدگاه ما این بود که ثبت‌نام طرح ملی مسکن در شهرهای جدید از هفته اول آذر انجام شود اما معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اعلام می‌کنند که ثبت‌نام طرح ملی مسکن استانی انجام شود.

وی ادامه داد:یعنی اگر ثبت نام مسکن ملی در استان تهران آغاز شد شهر جدید پرند هم شامل آن شود و اگر در استان البرز ثبت‌نام آغاز شد در هشتگرد هم ثبت‌نام انجام شود. تفاوت دیدگاه وجود دارد و در حال مذاکره با معاونت مسکن و ساختمان هستیم.

طاهرخانی با اشاره به اینکه تفاوت دیدگاه این هفته نهایی و تصمیم لازم اتخاذ می‌شود،‌گفت: در طرح ملی مسکن ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید در قالب این طرح احداث خواهد شد اما به هر حال باید دید که آیا شهرهای جدید متقاضی مؤثر دارند یا خیر. چون اجرای این طرح منوط به این است که متقاضی مؤثر داشته باشد. اما استقبالی که از طرح برای ثبت‌نام شده است به نظر می‌رسد که متقاضی مؤثر داشته باشد.

وی در پاسخ به این سوال که تفاوت دیدگاه به چه شکلی است گفت:‌ بحث معاونت  مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی این است که مثلاً اگر در استان تهران ثبت‌نام شروع شد شهر پرند هم آغاز شود، اما ما اعلام می‌کنیم ۱۵ شهر جدید داریم که قرار است ثبت‌نام کنیم یک بار اعلام رسمی کنیم که ثبت‌نام انجام شود به همین دلیل در حال برگزاری جلسات هستیم تا این مشکل برطرف شود.

مدیر عامل شهرهای جدید در پاسخ به این سؤال که از این ۲۰۰ هزار واحد مسکونی چه تعداد مشارکتی است آیا تمام این ۲۰۰ هزار واحد مسکونی مشارکتی خواهد بود گفت: نه به هیچ وجه چرا که حدود ۲۰ هزار واحد مسکونی مشارکتی زودتر شروع شده و مبادله قرارداد شده است، اما ثبت‌نام‌ها انجام خواهد شد و متقاضیان باید شرایط چهارگانه را داشته باشند و در عین حال امکان افتتاح حساب پس‌انداز برای بخشی از مبلغ ساخت پروژه را داشته باشند.

طاهرخانی ادامه داد: در مجموعه شهرهای جدید برای اینکه به مشکلاتی که در مسکن مهر برخورد کردیم برخورد نکنیم و با یک سری هزینه‌های پیش‌بینی نشده مواجه نشویم گفتیم که ۱۵ درصد هزینه‌های کارشناسی مسکن ابتدای ثبت‌نام مسکن ملی توسط ثبت نام کنندگان تأمین شود.

وی در خصوص سهمیه جدید شهرهای جدید استان تهران گفت:‌در حال حاضر در فاز اول مطابق جدولی که ارائه کرده‌ایم حدود ۵۷ هزار واحد مسکونی در سطح کل کشور قرار است در شهرهای جدید ثبت‌نام شود اما عموماً شهرهای جدید اطراف کلان شهرها هستند.

وی ادامه داد: در فاز اول در شهر جدید پردیس ثبت‌نام نخواهیم داشت دلیل آن هم این است که زمین آماده‌سازی شده در پردیس نداریم. البته یکسری قراردادهای آماده‌سازی بسته شده است اما هنوز کار زیاد است. در پرند و هشتگرد قطعاً در فاز اول ثبت‌نام داریم اما در اندیشه هم نداریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید