ایران خودرو تولید 17 قطعه با فناوری پیشرفته را به صنعتگران داخلی سپرد | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:299759
پ

ایران خودرو تولید ۱۷ قطعه با فناوری پیشرفته را به صنعتگران داخلی سپرد

امروز شرکت ساپکو در میانه برق دوربین‌ها در قالب هفت پروژه برنامه عملیاتی تولید ۱۷ قطعه از قطعات اصلی خطوط تولید گروه صنعتی ایران خودرو را آغاز کرد.

ج

امروز شرکت ساپکو در میانه برق دوربین‌ها در قالب هفت پروژه برنامه عملیاتی تولید ۱۷ قطعه از قطعات اصلی خطوط تولید گروه صنعتی ایران خودرو را آغاز کرد.

به گزارش افق آنلاین ، امروز پیر محمدی مدیر عامل ساپکودر میز سوم تعمیق ساخت داخل در حضور مقیمی مدیرعامل ایران خودرو ، وفادارنایب رئیس هیات مدیره ، صادقی نیارکی معاون  وزیر صمت سندی را امضاء کرد که تاکیدی بر جهاد برای خودکفایی بود آنهم در قطعاتی که نیازمند فناوری پیشرفته است.

امروز شرکت ساپکو در میانه برق دوربین‌ها در قالب هفت پروژه برنامه عملیاتی تولید ۱۷ قطعه از قطعات اصلی خطوط تولید گروه صنعتی ایران خودرو را آغاز کرد و با واگذاری آن به صنعتگران داخلی، اعتماد به تولیدگران ملی را به عنوان یگانه راه حل معضل صنعت در این روزهای کشور دانست.

این شرکت در راستای طرح جهاد خودکفایی قطعات پیشرفته خودرو با حضور معاون وزیر صمت  ۱۷ قطعه به ارزش بالغ بر ۷۲۹۷ میلیارد ریال در قالب هفت پروژه به سرانجام رساند تا با اجرای این قراردادها سالانه ۴۶ میلیون یورو صرفه‌جویی ارزی نصیب صنعت و اقتصاد کشور شود.

وقتی قرارداد ۷ هزار و ۲۹۷ میلیارد ریالی تولید قطعات پیشرفته ایران خودرو توسط تولیدکنندگان داخلی در حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، معاون وزیر صمت و مقامات استانی امضاء شد، یعنی ردی تاریخی در صنعت خودرو کشور در تبریز باقی ماند تا در تداوم توسعه صنعت ملی، داخلی‌سازی ترجمانی دیگر پیدا کند.

البته که چنین دستاوردی نیازمند سرمایه‌گذاری است و برای اجرای داخلی‌سازی قطعات مذکور و جهت توسعه و تعمیق ساخت داخل نیاز به ۲۰۴ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری است. اقدامی که با بسیج صنایع مختلف کاهش وابستگی با ارزبری و دانش فنی بالا را به ارمغان خواهد آورد.

تبریز امروز قراردادی تاریخی را برای صنعت خودرو در حافظه خود ثبت کرده است.

منبع: ایکوپرس

کلیدواژه : ایران خودرو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید