کسانی که برای تصویب پالرمو، وقت گذارنی کردند باید پاسخ‌گو باشند | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:299178
پ
حشمت الله فلاحت پیشه 

کسانی که برای تصویب پالرمو، وقت گذارنی کردند باید پاسخ‌گو باشند

بیانیه تند FATF و سخنان وزیر خارجه آمریکا مبنی بر اینکه ایران باید حتما این لوایح را تصویب کند عوامل خارجی بودند که باعث‌پیچیده تر شدن تحولات شدند.

حشمت الله فلاحت پیشه در مورد ضرورت تصویب FATF گفت: در شرایط فعالی در مجلس در مورد پالرمو و CFT در کشور تصمیم گیری شد البته کشور نیز در شرایط انفعالی نبود اما  باید توجه داشت که ورود عامل خارجی باعث شد  که مقداری اوضاع دچار شرایط انفعالی شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با عصرایران ادامه داد: الان به حدی تصمیم گیری در مورد این دو لایحه و‌ بویژه پالرمو به طول انجامید که عملا نقش عامل خارجی باعث پیچیده تر شدن تحولات شده است.

وی افزود:  بیانیه تند FATF و سخنان وزیر خارجه آمریکا مبنی بر اینکه ایران  باید حتما این لوایح را تصویب کند عوامل خارجی بودند که باعث‌پیچیده تر شدن تحولات شدند.

نماینده اسلام‌آباد غرب دالاهو(کرمانشاه) خاطر نشان کرد: در واقع کسانی که در کشور برای تصویب این لوایح وقت گذرانی کردند باید پاسخگو باشند.

فلاحت پیشه تصریح کرد: مجلس  این لوایح را مصوب و شورا ایراد گرفت اما شورای عالی نظارت مجمع یک بدعت در قانونگذاری ایجاد کرد که این بدعت باعث شد در مورد پالرمو تصمیم گیری نشود و همین عدم تصمیم گیری اوضاع را به گونه‌ای رقم زد که شرایط برای ایران سخت شود.

وی گفت: مجمع می توانست پالرمو به عنوان یک مصوبه اعلام کند که این کار را انجام ندادند که همین اوضاع را برای ایران پیچیده‌تر کرد.

این نماینده مجلس افزود: ایران در شرایط ملی و‌بومی قانون گذاری پالرمو و CFT را به تصویب رساند. موضوع پالرمو و ضربه ای که از این ناحیه به منافع کشور شد نشان داد کسانی تلاش می کنند مجلس را در مورد قانون گذاری تضعیف کنند باید خودشان در حال حاضر نیز پاسخگو باشند.

وی تاکید کرد: باید هیات عالی نظارت مجمع با بدعتی که گذاشت مسئولیت این تاخیر یکساله را در مورد پالرمو و‌CFT بپذیرند .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید