اجساد اهدایی تحقیقات پزشکی از مرکز تست بمب ارتش سردرآورد | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:298923
پ

اجساد اهدایی تحقیقات پزشکی از مرکز تست بمب ارتش سردرآورد

در دادگاهی در آمریکا که روز دوشنبه ۲۸ اکتبر برگزار شد، شرکت آمریکایی به جرم فروش اجساد به ارتش آمریکا مورد رسیدگی قرار گرفت.

آمریکا|اجساد اهدایی تحقیقات پزشکی از مرکز تست بمب ارتش سردرآورد

به گزارش افق انلاین ، در دادگاهی در آمریکا اعلام شد،  شرکتی که مسئول رسیدگی به اجساد اهدا شده  به منظور انجام پژوهش‌های پزشکی بود، اجساد را مخفیانه به ارتش برای آزمایش‌های انفجاری فروخته است.

به گزارش “ایندیپندنت”، مدیران «مرکز منابع زیستی»، شرکتی در ایالت “آریزونا” که اکنون بسته شده است، متهم به فریب مشتریان شده‌اند؛ این شرکت  حداقل در چند مورد به خانواده‌ها درباره این که از جسد عزیزشان چگونه استفاده خواهد شد، دروغ گفته‌اند.

این شکایت حقوقی همچنین ادعا می‌کند به خانواده اهداکنندگان قول داده شده بود تا خاکستر باقی‌مانده عزیزان‌شان به آن‌ها داده شود؛ پس از مدتی جعبه‌هایی دریافت کردند که می‌پنداشتند خاکستر عزیزشان است؛ اما بعدتر دریافتند آن اجساد یا به فردی ثالث فروخته شده یا هنوز در مرکز نگهداری می‌شوند.

در دادگاهی که این هفته برگزار شد، گفته شد که هنگام هجوم ماموران “اف‌بی‌آی” به این مرکز در سال ۲۰۱۴، آن‌ها میزی پیدا کردند که بقایای عضوی از اجساد بر روی آن بود؛ همچنین یخچالی که از سرهای انسان، و یک بالاتنه که به سر فردی دیگر دوخته شده بود، وجود داشت.

“مارک کوینار”، کارمند بازنشسته اف‌بی‌آی این صحنه را با نوشته “هیولای فرانکشتاین” اثر “ماری شلی” مقایسه کرد و در این محاکمه مدنی گفت: «بعضی از افراد حاضر نشدند دوباره به ساختمان برگردند.»

“استیون داگلاس گور”، رییس این مرکز، نسبت به اتهام مجرمانه به خاطر نقش خویش در رسیدگی نامناسب به اجساد اهدا شده، گناهش را پذیرفته است.

“جیم استافر”، یکی از افرادی که از “مرکز منابع زیستی” شکایت کرده است، بعد از اهدای جسد مادرش به این مرکز احساس «حماقت» می‌کند؛ بعدها آشکار شد جسد این خانم ۷۴ ساله به ارتش آمریکا فروخته شده که آن‌ها هم آن را به یک صندلی بسته و بمبی را زیر آن منفجر کرده‌اند.

“دیوید تیسل”، وکیل خانواده‌های شاکی، از شکایت خود به هیئت منصفه دادگاه خبر داد؛ به گفته وی این مرکز به خانواده‌ها قول داده بود اجساد عزیزان‌شان برای تحقیقات پزشکی استفاده خواهد شد و با عزت و احترام با آن‌ها برخورد خواهد شد.

او فهرستی از قیمت اعضای مختلف این شرکت را به هیات منصفه نشان داد و اشاره کرد قیمت یک بالاتنه بدون سر ۴ هزار دلار بوده است!

این پرونده ۳۲ شاکی دارد که همگی از فروخته شدن اجساد خویشاوندان خود برای کسب سود ناراضی هستند.

تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید