رژیم اسرائیل| طرح تل‌آویو برای گسترش روابط با کشورهای عربی/ عضو لیکود: واشنگتن، اسرائیل را تنها گذاشته است | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:298529
پ

رژیم اسرائیل| طرح تل‌آویو برای گسترش روابط با کشورهای عربی/ عضو لیکود: واشنگتن، اسرائیل را تنها گذاشته است

یک وزیر صهیونیست سابق و عضو حزب لیکود به ریاست بنیامین نتانیاهو گفت واشنگتن، اسرائیل را تنها گذاشته است.

رژیم اسرائیل| طرح تل‌آویو برای گسترش روابط با کشورهای عربی/ عضو لیکود: واشنگتن، اسرائیل را تنها گذاشته است

به گزارش افق انلاین ،‌ لیمور لیفنات وزیر صهیونیست سابق و عضو حزب لیکود اظهار داشت به سبب تحولات منطقه و نبود طرفی که اسرائیل بتواند بر آن تکیه کند به ویژه پس از آنکه ایالات متحده آمریکا عقب نشینی خود را از سوریه اعلام کرد و اعلام دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که به مواضع تند و آتشین علیه ایران اهتمام ندارد‌،همه این موارد، اسرائیل را در وضعیت نگرانی جدی و واقعی قرار داده است.

لیفنات در مقاله‌ای که در روزنامه یدیعوت آحرونوت منتشر شد، افزود کشته شدن ابوبکر البغدادی رهبر داعش امتیازهای متعددی به ترامپ در صحنه داخلی و افکارعمومی آمریکا می‌دهد، ولی این مسئله بسیاری از درس‌هایی که اسرائیل از تحولات و حوادث اخیری که رئیس جمهوری آمریکا در خاورمیانه باعث شد، تغییر نمی‌دهد.

وی افزود هنگامی که ترامپ، جان بولتون مشاور امنیت ملی خود که وفادارترین دوست اسرائیل بود، آن هم پس از یک هفته از حملات به تاسیسات نفت عربستان سعودی برکنار می‌کند، احساس عدم آرامش کردم.

وی هشدار داد اسرائیل باید این مسئله را یادآوری کند که در لحظات دشوار و سخت و مواضع سرنوشت سازی قرار دارد، زیرا کسی نیست که بر آن تکیه کند.

طرح اسرائیل برای عقد توافق تاریخی با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس با نظارت و حمایت آمریکا

یسرائیل کاتس وزیر خارجه رژیم صهیونیستی از استفان منوچین وزیر خزانه داری آمریکا خواسته است از این رژیم برای برقراری روابط اقتصادی با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در چارچوب موج عادی سازی پیاپی روابط به ویژه با عربستان سعودی و امارات حمایت کند

صفحه موسوم به اسرائیل بالعربیه در توئیتر به نقل از کاتس نوشته است در سایه تهدیدهای ایران و ائتلاف میان آمریکا و او کشورهای عربی خلیج(فارس) فرصت تاریخی شکل گرفته که نباید آن را از دست بدهیم هدف از آن امضای توافقنامه عدم درگیری و جنگ است. کات در اوایل اکتبر ابتکاری به کشورهای عربی برای توافق میان دو طرف که روابط آنها را تقویت کرده و عادی سازی را که در برهه اخیر آغاز شده، تقویت کند

بر اساس این گزارش، هدف از این ابتکار تلاش برای توسعه روابط دوستانه و همکاری میان طرفین(رژیم صهیونیستی و حاکمان کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس) و تقویت آن بر اساس آنچه منشور سازمان ملل و اصول قوانین بین المللی ادعا شده و نیز اتخاذ تدابیر لازم و موثر برای تضمین اتخاذ هرگونه گام‌های ویژه تهدید به جنگ و دشمنی و اقدامات خرابکارانه و خشونت و تحریک میان دو طرف اعلام شده است. این ابتکار همچنین تصریح می‌کند که هیچ یک از دو طرف توافق(رژیم صهیونیستی یا کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس) به هیچ ائتلاف یا سازمان یا ائتلاف با طرف ثالث که دارای ماهیت نظامی یا امنیتی باشد یا تبلیغ برای آن یا کمک به آن نپیوندند.

روابط کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس با رژیم صهیونیستی در برهه اخیر شاهد تغییرات و تحولات متعدد شاهده بوده به طوری که عربستان سعودی با سفرهای متقابل و توافقات و قراردادهای نظامی روابط خود با اسرائیل را به اوج رسانده که مهمترین آن، خرید سامانه موسوم به گنبد آهنین توسط ریاض از تل آویو بوده است.

تعطیلی فعالیت سفارتخانه‌های رژیم صهیونیستی در واشنگتن و مسکو

شبکه عبری کان رژیم صهیونیستی گزارش داد سفارت اسرائیل در  واشنگتن امروز فعالیت خود را تعطیل کرد و از ارائه هرگونه خدمات به مراجعه کنندگان خودداری کرد.

سفارت رژیم صهیونیستی در روسیه هم از تعطیلی اجباری از امروز چهارشنبه در اعتراض به کاهش تامین مالی دیپلمات‌های این رژیم از سوی وزارت دارایی آن خبر داده است.. بر اساس این تصمیم، نمایندگی‌های دیپلماتیک هیچ خدماتی به  اسرائیلی‌ها در جهان ارائه نخواهند کرد و هرگز اجازه ورود به این مراکز را نخواهند داد.

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی از اعتصاب سراسری در سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های این رژیم به سبب بحران مالی  خبر داده بود.

کانال دوازدهم تلویزیون رژیم صهیونیستی از اعتصاب سفارتخانه‌ها و دفاتر نمایندگی  دیپلماتیک این رژیم در پاسخ به شرایط کاری و دیرپرداخت شدن حقوق و مزایای آنها خبر داده است.

رژیم صهیونیستی آماده برگزاری انتخابات مجدد کنست

روزنامه یسرائیل هیوم هم نوشت یعکوف لیتسمان رئیس حزب یهودت هتوراه گفت باید برای انتخابات دیگری آماده شویم، زیرا حزب کاحول لاوان(آبی سفید) با حریدیم‌ها(مشارکت در دولت جدید) مخالف است.

روزنامه معاریو هم نوشت جارد کوشنر داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفت معتقدم بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و همچنین بنی گانتس(مامور تشکیل  دولت جدید) تمایلی به حرکت کردن به سمت برگزاری سومین انتخابات کنست را ندارند.

تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید