رایزنی تلفنی مرکل و پوتین درباره شرایط سوریه | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:298345
پ

رایزنی تلفنی مرکل و پوتین درباره شرایط سوریه

بر اساس اطلاعات کرملین صدر اعظم آلمان و رئیس جمهور روسیه در گفتگوی تلفنی به شرایط سوریه پرداختند.

رایزنی تلفنی مرکل و پوتین درباره شرایط سوریه

به گزارش افق انلاین به نقل از روزنامه “هانوفرشه آلگماینه سایتونگ”، بر اساس اطلاعات کرملین، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه با آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان تلفنی درباره شرایط سوریه گفتگو کردند.

رئیس جمهور روسیه در این گفتگوی تلفنی تاکید کرده است که با توجه به توافق بین روسیه و ترکیه که در ۲۲ اکتبر انجام گرفت باید تمامیت ارضی سوریه دوباره احیا شود. روسیه همچنین خواستار بازگشت همه نیروهای آمریکایی از سوریه شده است.

در بیانیه ای که روز دوشنبه از طرف کرملین منتشر شده است آمده است که پوتین و مرکل در این باره اتفاق نظر داشتند که توافق انجام گرفته برای پایداری شرایط در شمال سوریه به کار می آید.

پوتین پیش از مرکل همچنین با امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه هم تلفنی درباره شرایط در سوریه صحبت کرده بود.

این مسئله مشخص نیست که آیا پوتین و مرکل درباره طرح وزیر دفاع آلمان برای تاسیس یک منطقه امن بین المللی در شمال سوریه هم صحبت کردند.

“آنگرت کرامپ-کارن بائر”، وزیر دفاع آلمان اخیرا ایده تاسیس یک منطقه امن بین المللی در شمال سوریه را پیشنهاد داده که البته از طرف حزب سوسیال دموکرات در دولت ائتلافی مورد استقبال قرار نگرفته است.

کرملین در واکنش به این پیشنهاد وزیر دفاع آلمان اعام کرده بود که آن را مورد بررسی قرار خواهد داد.

بر اساس اطلاعات کرملین در گفتگوی تلفنی بین مرکل و پوتین همچنین درباره مذاکرات جدید برای یک توافق انتقال گاز جدید بین اوکراین و روسیه صحبت شد. مذاکرات در این باره در سطح وزرای انرژِی تا به حال موفقیتی به دنبال نداشته است. این توافق ترانزیت گازی روسیه به اتحادیه اروپا در پایان سال جاری میلادی منقضی می شود. روسیه پیشنهاد داده بود که در صورت عدم توافق به موقع درباره قرارداد جدید، این توافق به مدت یک سال دیگر تمدید شود.

تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید