ورود زائران به مشهد ۴ درصد افزایش داشته است | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:298206
پ

ورود زائران به مشهد ۴ درصد افزایش داشته است

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی از ورود ۲ میلیون و ۸۷۳ هزار و ۲۵۴ نفر تا صبح امروز به مشهد مقدس خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۸۲ هزارنفر از مسیرهای ریلی وارد مشهد شدند.

حال و هوای دسته های عزاداری در مشهد

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی از ورود ۲ میلیون و ۸۷۳ هزار و ۲۵۴ نفر تا صبح امروز به مشهد مقدس خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۸۲ هزارنفر از مسیرهای ریلی وارد مشهد شدند.

به گزارش افق انلاین ، ظهر امروز استاندار خراسان رضوی به همراه  جمعی از مسؤولان استانی از نزدیک از ایستگاه‌های خدمات‌رسانی و ستادهای اسکان زائر همچون ایستگاه و ستاد اسکان زائر محبان‌الرضا(ع)، ایستگاه زائر شهدای حریم حرم، ستاد اسکان و ایستگاه زائر آبشار عاطفه‌ها، ایستگاه زائر از استان‌های کرمان، اهواز و تعداد انبوهی از ایستگاه‌های خدمات‌رسانی به زائران را در طول مسیر نیشابور به مشهد بازدید کردند.

در این بازدید مسؤولان از نزدیک شاهد کم و کیف نحوه خدمات‌رسانی به زائران امام رئوف و سیل عظیم جمعیت زائران پیاده به سمت بارگاه منور امام رئوف بودند.

طی این بازدید اکثر روسای این ایستگاه‌ها از نحوه خدمات‌رسانی و امکانات زیربنایی اعلام رضایت داشتند و فقط ایستگاه زائر محبان‌الرضا(ع) از وجود مشکل گازرسانی خبر داد و رزم‌حسینی در همان محل دستور رسیدگی و مرتفع شدن این مشکل را داد.

ورود ۲۰۲ هزار زائر پیاده به مشهد

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی طی این بازدید در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تا صبح امروز ورود حدود ۲۰۲ زائر پیاده به مشهد گزارش شده است، تصریح کرد: امروز توفیق پیدا کردیم و از محور ورودی باغچه به مشهد بازدید داشتیم، کمبود خاصی دیده نشد و طی گزارشی که به ما رسیده است حدود ۲۰۰ هزار نفر در ایستگاه‌های مواصلاتی به مشهد مقدس در حال حرکت هستند.

محمد صادق براتی با اشاره به اینکه روز گذشته بازدید هوایی از مسیرهای ورودی به مشهد داشته است و در خصوص فواصل ایستگاه‌های خدمات‌رسانی آسیب‌شناسی انجام شده است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه امسال جانمایی‌های ایستگاه‌های خدمات‌رسانی به درستی انجام شد تا هر چه بیشتر امکانات رفاهی و بهداشتی برای  زائران فراهم باشد.

وی با اشاره به ورود ۲ میلیون و ۸۷۳ هزار و ۲۵۴ نفر تا صبح امروز به مشهد مقدس متذکر شد: از این تعداد ۱۸۲ هزار نفر از مسیرهای ریلی، ۳۶۳ هزار نفر از مسیرهای جاده‌ای و ۱۱۴ هزار نفر هوایی وارد مشهد مقدس شده‌اند؛ همچنین تعداد ۲ میلیون و ۲۱۲ هزار نفر با وسایل شخصی خود وارد شهر مشهد شده‌اند که نسبت به سال گذشته شاهد افزایش ۴ درصدی در آمار ورودی‌ زائران بوده‌ایم.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌کنیم تا امشب حدود ۵۰۰ هزار نفر زائر پیاده وارد شهر مقدس مشهد شوند تاکید کرد: پیش‌بینی‌های لازم را برای اسکان زائران عزیز انجام دادیم و حتی پیش‌بینی‌ها برای جمعیت بیشتر را نیز انجام داده‌ایم.

براتی در خصوص اقدامات ایمنی و رعایت استانداردها و انجام نظارت‌ها برای حفظ هر چه بیشتر ایمنی زائران خاطر نشان کرد: امسال برنامه‌ریزی کردیم تا نظارت‌ها و بازرسی‌ها به صورت تجمیعی و گروهی توسط ارگان‌های مختلف بازرسی انجام شود و هر چه بیشتر مسایل ایمنی رعایت شوند.

گفتنی است؛ امسال حدود ۳۴۶ ایستگاه صلواتی بین راهی و مجوز  ۷۰۰ ایستگاه صلواتی و خیمه در داخل شهر مشهد جهت پذیرایی از زائران و هیات‌های عزاداری صادر شده است.

منبع: فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید