کد خبر:298182
پ

نیروهای آمریکایی از بیم لو رفتن اسرار مربوط به این گروهک تروریستی ابوبکر البغدادی را به قتل رساندند

عضو پارلمان عراق گفت نیروهای آمریکایی از بیم دستگیری ابوبکر البغدادی، سرکرده داعش و لو رفتن اسرار مربوط به این گروهک تروریستی او را به قتل رساندند.

عضو پارلمان عراق گفت نیروهای آمریکایی از بیم دستگیری ابوبکر البغدادی، سرکرده داعش و لو رفتن اسرار مربوط به این گروهک تروریستی او را به قتل رساندند.

Image result for ‫ابوبکر البغدادی‬‎

به گزارش افق آنلاین ، «حاکم الزاملی» رئیس سابق کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق نیروهای آمریکایی را متهم کرد که آنها قتل ابوبکر البغدادی را رقم زدند، زیرا از دستگیری سرکرده داعش و لو رفتن اسرار مربوط به این گروهک تروریستی بیم داشتند.

به گزارش وبگاه خبری روسیا الیوم، الزاملی افزود: با قتل البغدادی صفحه جدیدی از تروریسم داعش به پایان رسید  و ما منتظر هستیم تا یک صفحه جدید و یک رهبر جدید ایجاد شود.

به گفته عضو پارلمان عراق، اینها شیوه‌ها و صفحات شناخته شده‌ای هستند که نهادهای اطلاعاتی آمریکا آن را دنبال می‌کنند و از طریق آن ورق را سوزانده و با قتل یا ترور و تصفیه ریشه آن را می‌کَنند.

الزاملی تصریح کرد: این وضعیت درباره قتل «ابومصعب الزرقاوی»(سرکرده سابق القاعده در عراق) در سال ۲۰۱۰ تکرار شد، وقتی که نقش او دیگر تمام شده بود در حالی که نیروهای عراقی در آستانه دستگیری او بودند.

ارتش عراق روز یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که سازمان اطلاعات ملی این کشور محل اختفای «ابوبکر البغدادی» سرکرده داعش را شناسایی کرد و به نیروهای آمریکایی که حمله هوایی را انجام دادند اطلاع داد.

در بیانیه ارتش عراق آمده است که آمریکا عملیاتی را که طی آن رهبر داعش کشته شد، با بغداد هماهنگ کرده بود.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا هم عصر روز یکشنبه در یک نشست خبری در کاخ سفید از کشته شدن البغدادی خبر داد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید