آغاز دور جدید اعتراضات در عراق + تصاویر | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:297938
پ

آغاز دور جدید اعتراضات در عراق + تصاویر

اعتراضات در عراق بار دیگر در بغداد و نجف و چند شهر دیگر این کشور مجددا آغاز شده است. نیروهای امنیتی نیز در این مناطق حضور دارند تا از جان معترضان و اموال دولتی و شخصی محافظت کنند.

اعتراضات در عراق بار دیگر در بغداد و نجف و چند شهر دیگر این کشور مجددا آغاز شده است. نیروهای امنیتی نیز در این مناطق حضور دارند تا از جان معترضان و اموال دولتی و شخصی محافظت کنند.

به گزارش افق آنلاین ، تظاهرات مردم عراق در اعتراض به سوء وضعیت معیشی و فساد در ساختار اداری این کشور از اواخر شب گذشته (پنجشنبه) در چندین شهر این کشور آغاز شد.

شبکه خبری «العالم» گزارش داد که نیروهای امنیتی عراق به صورت گسترده در مناطق مختلفی از شهر بغداد مستقر شده‌اند تا از تظاهرات‌کنندگان حمایت و اموال دولتی و شخصی را حفظ کنند.

العالم تأکید کرد که شمار زیادی از تظاهرات‌کنندگان در بغداد به خیابان‌ها آمده‌اند و شعارهایی علیه فساد، وضعیت خدماتی نامناسب و بیکاری سر می‌دهند.

تظاهرات‌کنندگان همچنان در حال حرکت به سمت میدان «التحریر» و پل «الجمهوریه» هستند؛ پلی که به منطقه مهم «سبز» در مرکز بغداد منتهی می‌شود.

تظاهرات بغداد

شبکه خبری «السومریه» اما به نقل از یک منبع امنیتی امروز  (جمعه) گزارش داد که شماری از تظاهرات‌کنندگان شب گذشته وارد منطقه سبز شدند، ولی نیروهای امنیتی این افراد را متفرق کردند.

اهمیت منطقه سبز بدین خاطر است که در آن سفارت‌خانه‌های خارجی از جمله سفارت ایالات متحده آمریکا و چندین نهاد مهم عراقی واقع شده است.

منبع مذکور تأکید کرد که نیروهای امنیتی حاضر در منطقه سبز بغداد، برای متفرق کردن تظاهرات‌کنندگان از آب استفاده کردند.

تظاهرات بغداد

در همین ارتباط، پایگاه خبری «بغداد الیوم» گزارش داد که شماری از تظاهرات‌کنندگان امروز صبح به سمت منطقه سبز حرکت کردند و مجددا وارد آن شدند.

خبرنگار بغداد الیوم که در این منطقه حضور دارد، گفت که نیروهای امنیتی عراق، این بار نیز، تظاهرات‌کنندگان را متفرق کردند.

این پایگاه خبری به نقل یک منبع امنیتی حاضر در استان نحف نیز گزارش داد که تظاهرات در این شهر نیز آغاز شده است.

تظاهرات در نجف

این منبع گفت که شمار زیادی از تظاهرات‌کنندگان به سمت مرکز شهر نجف حرکت کرده و تظاهرات خود را آغاز کردند.

این پایگاه خبری همچنین اعلام کرد که ساکنان استان «میسان» (شرق عراق) نیز تظاهرات خود را با شعارهایی در محکومیت فساد آغاز کردند.

به گزارش بغداد الیوم، معترضان در شهر «الناصریه» واقع در استان «ذی قار» به خیابان‌ها آمدند و شعارهایی را علیه دولت عراق سر دادند.

این تظاهرات در حالی آغاز شده است که عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق شامگاه گذشته در یک سخنرانی به تظاهرات‌کنندگان وعده داد که طی مدت زمان کوتاهی، مطالبات قانونی آنان را رفع خواهد کرد.

منبع: فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید