نمایندگان کنگره: دولت افغانستان در مذاکرات صلح حضور داشته باشد | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:297425
پ

نمایندگان کنگره: دولت افغانستان در مذاکرات صلح حضور داشته باشد

اعضای کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا ضمن اعلام احتمال از سرگیری هر چه زودتر مذاکرات قطر تاکید کردند که در دور جدید گفت‌وگوها دولت افغانستان نیز باید حضور داشته باشد.

نمایندگان کنگره: دولت افغانستان در مذاکرات صلح حضور داشته باشد

به گزارش افق انلاین ، «سوزان داویس» و «مارتا روبی» از اعضای کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا که اخیراً نیز به کابل سفر کرده بودند در نشستی که در موسسه صلح واشنگتن برگزار شده بود از احتمال آغاز قریب‌الوقوع مذاکرات قطر خبر دادند.

داویس در این نشست گفت که پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان «زلمی خلیلزاد» مذاکره کننده ارشد آمریکا بزودی مذاکرات با طالبان را از سر می‌گیرد و مهم است که این بار هیئتی از نمایندگان دولت، سیاسیون و همچنین جامعه مدنی افغانستان در این گفت‌وگوها مشارکت داشته باشند.

به گزارش «تلویزیون یک»، روبی نیز ضمن خاطرنشان کردن ضرورت حضور دولت افغانستان در این مذاکرات بر ادامه حضور آمریکا در افغانستان تاکید کرد.

این در حالی است که طالبان تصریح می‌کند که بحران افغانستان دو بخش خارجی و داخلی دارد و برای حل این بحران در بخش خارجی طالبان با آمریکایی‌ها گفت‌وگو می‌کند و پس از انعقاد توافق صلح نیز به بخش داخلی پرداخته خواهد شد که این شامل گفت‌گو با همه طرف‌های افغانستان از جمله دولت افغانستان است.

از سوی دیگر نیز طالبان با تاکید بر اینکه توافق با طرف آمریکایی نهایی شده و آماده امضا است در واقع از سرگیری مذاکرات برای ایجاد توافق را رد می‌کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید