کد خبر:297416
پ

بازگشت زوار بدون هیچ مشکل امنیتی در جریان است/ کنترل مستمر و دقیق مسیر بازگشت زائران توسط پلیس پیشگیری

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به پایش تصویری و میدانی مسیر بازگشت زائران حرم حسینی از مرزهای چهارگانه به سمت کشور گفت: بازگشت زوار بدون هیچ اتفاق و مشکل امنیتی در جریان است.

Image result for ‫سردار "محمد شرفی"‬‎

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به پایش تصویری و میدانی مسیر بازگشت زائران حرم حسینی از مرزهای چهارگانه به سمت کشور گفت: بازگشت زوار بدون هیچ اتفاق و مشکل امنیتی در جریان است.

به گزارش افق آنلاین ،‌ سردار “محمد شرفی”با اشاره به روند بازگشت زوار به کشور اظهار کرد: خوشبختانه و به لطف پروردگار متعال حسب تدابیر پیش‌بینی شده توسط پلیس و سایر نهادهای دست‌اندرکار مشکل خاصی که روند تردد زائران را با اختلال روبه رو کند وجود نداشته است و پلیس پیشگیری ناجا در هنگام بازگشت زائران همانند مرحله رفت به کشور عراق مدیریت لایه به لایه جمعیت را در دستور کار دارد که نتایج آن نیز تا کنون مثبت ارزیابی می‌شود.

وی افزود: با حمایت مسئولان کشوری، استانی و تلاش بی‌وقفه نیروی انتظامی تمام شرایط پذیرایی از زائران از جمله مکان‌های مناسب برای اقامت موقت‌ آنها و وسایل حمل و نقل عمومی برای انتقال این عزیزان همچنان فعال است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا تصریح کرد: با وجود سبک‌تر شدن حجم بازگشت زائران این موج همچنان ادامه دارد و وظیفه نیروی انتظامی هنوز به پایان نرسیده و تا بازگشت آخرین زائر خدمات رسانی همچنان ادامه دارد.

سردار شرفی با اشاره به همکاری های بین سازمانی در راستای اتخاذ تمهیدات لازم برای تسهیل در تردد زائران افزود: هماهنگی های لازم با استانداری، راهداری، اورژانس و هلال احمر در استان‌های مسیر بازگشت زوار انجام شده است.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: مردم و زائران عزیز به توصیه‌های ایمنی پلیس توجه کنند و از انجام اقدامات سهل‌انگارانه و مخاطره‌آمیز پرهیز کنند، همچنین زوار محترم می‌توانند در صورت مهیا نبودن وسایل حمل و نقل به سوی مقصد دلخواه و یا پرهیز از رانندگی به دلیل خستگی و خواب‌آلودگی از ظرفیت بسیار خوب توقفگاه‌ها استفاده کنند تا پس از حل مشکل یا رفع خستگی بتوانند به مسیر خود ادامه دهند.

سردار شرفی در راستای پیشگیری از ایجاد ترافیک در پارکینگ خودروها تاکید کرد: شایسته است زائرانی که با خودروهای شخصی به مرزها مراجعه کرده‌اند در هنگام تحویل خودرو از پارکینگ ضمن بردباری، حقوق یکدیگر را رعایت کنند، ضمن اینکه رانندگان باید دقیقا محلی که خودرو خود را پارک کرده‌اند به خاطر داشته باشند تا موجب سهولت در ارائه خدمات شوند.

بنابراعلام پایگاه خبری پلیس، رئیس پلیس پیشگیری ناجا در پایان با ابراز رضایت از اینکه تا این لحظه هیچ‌گونه مشکل خاصی در مرزها و مسیر بازگشت زائران وجود نداشته است، اظهار امیدواری کرد با همکاری کامل مردم و نیروی انتظامی این ماموریت بزرگ و گسترده تا پایان به خوبی ادامه یابد.

ایلنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید