وزیر صنعت: واردات کالا به کشور تا ۱۰ میلیارد دلار کاهش می‌یابد | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:297234
پ

وزیر صنعت: واردات کالا به کشور تا ۱۰ میلیارد دلار کاهش می‌یابد

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر کاهش واردات کالا و توجه به رونق تولید در داخل کشور گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده تا دو سال آینده واردات کالا به کشور ۱۰ میلیارد دلار سالانه کاهش می‌یابد.

به گزارش افق انلاین ، رضا رحمانی صبح امروز در نشست با صنعت‌گران صنایع دریایی در بوشهر با تاکید بر توجه به رونق تولید و اشتغال نیروهای جوان اظهار داشت: بر اساس شعار امسال، رونق تولید و ایجاد اشتغال در اولویت برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دارد.

وی، صنایع دریایی را یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر دانست و تصریح کرد: با توانمندی متخصصان در عرصه صنایع دریایی، اکنون جمهوری اسلامی در عرصه ساخت  شناور، به فناوری‌های آن دست یافته و در این عرصه خودکفا شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه حمایت همه‌جانبه از صنایع دریایی و ترغیب استفاده‌کنندگان از شناور برای سفارش دهی از صنایع داخلی مورد تاکید است، افزود: ساخت محصولات داخلی باید جدی گرفته شود که در این راستا برنامه‌های ویژه‌ای برای جلوگیری از  واردات کالاها و محصولاتی که در ایران ساخته می‌شود تدارک دیده شده است.

رحمانی با بیان اینکه از واردات ۳۱ درصد کالاهای مصرفی و ۱۶ درصد محصولات واسطه‌ای جلوگیری شده است، افزود: در راستای ممنوعیت واردات کالا، با مصوبه  هیئت دولت از  وارادت بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ قلم کالا شامل ۳۱درصد کالاهای مصرفی و ۱۶ درصد محصولات واسطه‌ای جلوگیری شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از کاهش واردات  کالا در سال  گذشته نسبت به سال ماقبل آن خبر داد و افزود: سال قبل واردات کالا به ایران نسبت به سال ماقبل آن ۲۲٫۸ درصد کاهش یافت و این در حالی است که امسال کاهش واردات در دستور کار قرار دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر توجه به رونق تولید و محصولات داخل کشور گفت: بر‌اساس برنامه‌ریزی انجام شده تا دو سال آینده واردات کالا به کشور ۱۰ میلیارد دلار سالانه کاهش می‌یابد.

رحمانی با بیان اینکه توجه به اشتغال جوانان مورد تاکید است حاطر‌نشان کرد: مسئولان نسبت به بیکاری یک جوان ایرانی هم مسئول هستند، در بدنه دولت همه می‌خواهند جوان ایرانی بیکار نباشد.

تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید