لیندسی گراهام: رئیس مجلس نمایندگان از تحریم ترکیه حمایت می‌کند | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:297026
پ

لیندسی گراهام: رئیس مجلس نمایندگان از تحریم ترکیه حمایت می‌کند

یک سناتور ارشد حزب جمهوری‌خواه آمریکا اعلام کرد رئیس مجلس نمایندگان این کشور از وضع تحریم علیه ترکیه حمایت می‌کند.

لیندسی گراهام: رئیس مجلس نمایندگان از تحریم ترکیه حمایت می‌کند

به گزارش افق انلاین ، «لیندسی گراهام» رئیس کمیته قضائی سنای آمریکا اعلام کرد که خانم «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نیز از طرح فراحزبی برای وضع تحریم علیه ترکیه پشتیبانی می‌کند.

لیندسی گراهام روز دوشنبه در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر نوشت: «همین حالا با خانم پلوسی رئیس مجلس نمایندگان درباره اقدام کنگره در واکنش به تجاوز ترکیه به سوریه صحبت کردم. رئیس مجلس نمایندگان از تحریم‌های فراحزبی علیه ترکیه به دلیل تخلفات این کشور در سوریه حمایت می‌کند. وی معتقد است که ما باید از متحدان کُرد خود حمایت کنیم و همچنین از ظهور مجدد داعش نیز نگران است.»

ارتش ترکیه پس از اعلام تصمیم دولت ترامپ برای خارج کردن نیروهای آمریکایی از شمال شرقی سوریه، نیروها و ادوات نظامی خود را در مرز مشترک با سوریه مستقر کرد و از بعد از ظهر روز چهارشنبه ۹ اکتبر (۱۷ مهر) نیز عملیات نظامی خود علیه نیروهای کُرد متحد آمریکا را آغاز کرد.

خروج نیروهای آمریکایی از شمال شرقی سوریه که به‌عنوان چراغ سبزی برای اقدام نظامی ترکیه علیه کُردهای متحد آمریکا قلمداد شده، مخالفت نمایندگان ارشد کنگره آمریکا را به دنبال داشته و آنها در خصوص پیامدهای این تصمیم به ترامپ هشدار داده‌اند.

دونالد ترامپ از روز دوشنبه با انتشار پیام‌هایی در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر به ترکیه هشدار داده است که اگر در شمال شرقی سوریه پا را از حد فراتر بگذارد، با واکنش شدید واشنگتن مواجه خواهد شد. وی حتی تهدید کرده است که اقتصاد ترکیه را با حربه تحریم ویران خواهد کرد.

تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید