بورس مسکن مهر راه‌اندازی می‌شود/ اولین سند تک‌برگی مسکن مهر تحویل شد | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:296946
پ

بورس مسکن مهر راه‌اندازی می‌شود/ اولین سند تک‌برگی مسکن مهر تحویل شد

مدیرعامل عمران پردیس با اشاره به رونمایی از سند تک‌برگی عرصه و اعیان مسکن مهر گفت: “از اواخر آبان‌ماه امسال ساخت متروی پردیس آغاز می‌شود”. هدایت همچنین از راه‌اندازی بورس مسکن مهر برای جلوگیری از سوءاستفاده دلالان خبر داد.

به گزارش افق انلاین ، مهدی هدایت در نشست رونمایی از اسناد تک‌برگی اعیان و عرصه واحدهای مسکن مهر شهر پردیس اظهار کرد: امسال با حضور وزیر راه و شهرسازی تمام امکانات پردیس برای اتمام مسکن مهر بسیج شده است.

وی تصریح کرد: بر این اساس تمام اراضی پردیس یا از طریق فراخوان یا تهاتر با سازندگان بابت تکمیل مسکن مهر واگذار می‌کنیم و یک متر هم بعد از اتمام مسکن مهر برای فروش نخواهیم داشت.

وی از فروش عرصه بیش از ۱۰ هزار واحد مسکن مهر به‌ارزش حدود ۳۵۰ میلیارد تومان خبر داد و ابراز کرد: حتی برای تکمیل پروژه‌های مسکن مهر زیر بار استقراض و اخذ وام از بانک‌های عامل رفته‌ایم، بر این اساس از تبصره ۸ قانون بودجه امسال ۱۰۰۰ میلیارد تومان دریافت می‌کنیم که شرکت عمران بازپرداخت را انجام می‌دهد و درصد سود آن هم کم نیست.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس با بیان این که بازپرداخت این وام از محل فروش تجاری‌ها انجام می‌شود به متروی این شهر اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با ورود مجموعه قرارگاه خاتم(ص)، مشاور بسیار توانمند این قرارگاه وارد این موضوع شده است. تمام گمانه‌های آزمایشگاه خاک این پروژه انجام شده و در مرحله طراحی نهایی و خروج نقشه‌های نهایی حدود ۸ کیلومتر آماده شده است.

هدایت با اعلام این که از اواخر آبان ماه وارد فاز اجرایی ساخت مترو می شویم، افزود: در فاز ۱۱ تقاطع غیرهمسطح با سرعت قابل قبول و بر اساس زمانبندی در حال انجام است که ترافیک این فاز این تقاطع انجام می شود. همچنین در این فاز زون ۵ تحویل شده و مابقی نیز در مرحله تحویل شده و پس از آن وارد زون ۴ جنوبی، زون ۳ و زون ۲ تحویل متقاضیان می شود. ضمن این که شرکت گاز اخیرا وارد زون های ۲ و ۳ شده که تاکنون این کار را انجام نداده بود.

وی  با بیان این که در فاز ۱۱ فقط عمده کار باقیمانده محوطه سازی و راه های دسترسی است، گفت: تاسیسات پمپاژ فاز ۱۱ راه اندازی شده و الان در حال پمپاژ آب به واحدهای این فاز هستیم.

وی با بیان این که امسال چند مدرسه با آموزش و پرورش تحویل شده است، یادآور شد: تا ۱۰ روز آینده کمربندی شرقی فاز ۸ نیز تکمیل خواهد شد. امسال ۶۰۰ نفر دانش آموز در این فاز ثبت نام کرددند و مدارس پس از تجهیز تحویل آموش و پرورش شد.

به گفته وی، از سال ۹۱ تا اواخر سال گذشته ۶۷۲۰ انشعاب آب داشتیم که در دوره جدید انشعاب آب و فاضلاب بیش از ۷۲۰۰  واحد تامین شده است. از سوی دیگر طی ۷ ماه اخیر حدود ۱۲۰ معبر در این فاز آسفالت شده است.

مدیرعامل شرکت عمران پریس به فروش عرصه مسکن مهر اشاره کرد و با بیان این که مبالغ این فروش در پروژه های این طرح هزینه می شود، گفت: این کار ارزش افزوده خوبی را برای واحدهای مسکن مهر به همراه داشته است.

هدایت از راه اندازی بورس مسکن مهر خبر داد و گفت: در حال طراحی سامانه ای با همکاری اتحادیه املاک هستیم تا بتوانیم بر خرید و فروش واحدهای مسکن مهر نظارت کنیم. با این کار  دیگر شاهد  فروش واحدهای مسکن مهر زیر قیمت بزار نخواهیم بود.

وی بیان کرد: ما با دلالان سرپایی که تعداد آنها خیلی هم زیاد است مشکل داریم و می خواهیم با همکاری نیروی انتظامی جلو فعالیت های غیرقانونی آنها را بگیریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید