شکایت خلبانان یک شرکت بزرگ هواپیمایی آمریکا از بوئینگ | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:296578
پ

شکایت خلبانان یک شرکت بزرگ هواپیمایی آمریکا از بوئینگ

انجمن خلبانان شرکت هواپیمایی سوث وست ایرلاینز آمریکا اعلام کرد از شرکت هواپیماسازی بوئینگ به خاطر گمراه کردن عمدی این شرکت هواپیمایی و خلبانان آن درباره هواپیماهای ۷۳۷ مکس شکایت کرده است.

به نقل از رویترز، انجمن خلبانان  شرکت هواپیمایی سوث وست ایرلاینز آمریکا اعلام کرد که از شرکت هواپیماسازی بوئینگ این کشور به خاطر گمراه کردن خلبانان و خسارت وارده به آنها شکایت کرده است.

خلبانان  شرکت هواپیمایی سوث وست ایرلاینز آمریکا می‌گویند که بوئینگ به طور عمدی خلبانان و این شرکت هواپیمایی را درباره هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس گمراه کرده است.

انجمن خلبانان سوث وست ایرلاینز مدعی شده است که زمین گیر شدن هواپیماهای مکس ۷۳۷ این شرکت به لغو ۳۰ هزار پرواز سوث وست ایرلاینز منجر شده و باعث شده مجموع درآمد خلبانان ۱۰۰ میلیون دلار کاهش یابد.

شرکت سوث وست ایرلاینز با داشتن ۳۴ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس بزرگترین شرکت اپراتور این هواپیماها محسوب می‌شود.

شکایت خلبانان در دادگاه منطقه‌ای دالاس در ایالت تگزاس آمریکا مطرح شده و در آن بوئینگ متهم شده است که با عدم ارائه اطلاعات ایمنی حیاتی از سازمان‌های امور هوانوردی، مشتریان، خلبانان و عموم مردم درباره تغییرات طراحی بوئینگ‌های ۷۳۷ مکس گمراه کرده است.

سخنگوی بوئیگ گفته اگرچه این شرکت روابط طولانی خود با اتحادیه خلبانان هواپیمایی سوث وست ایرلاینز را ارج می‌نهد اما معتقد است این اتهام بی‌اساس بوده و از خود در برابر این گونه دعاوی قضایی به شدت دفاع خواهد کرد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید