برکناری سخنگوی وزارت خارجه افغانستان؛ تقابل تازه «اشرف غنی» و «عبدالله» | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:296545
پ

برکناری سخنگوی وزارت خارجه افغانستان؛ تقابل تازه «اشرف غنی» و «عبدالله»

پس از برکناری سخنگوی وزارت خارجه افغانستان توسط رئیس جمهور این کشور به دلیل اظهارات “غیرمسئولانه”، رئیس اجرایی افغانستان تصریح کرد که این سخنگو به کارش ادامه خواهد داد.

برکناری سخنگوی وزارت خارجه افغانستان؛ تقابل تازه «اشرف غنی» و «عبدالله»

به گزارش افق آنلاین ، پس از اعلام برکناری «صبغت‌الله احمدی» سخنگوی وزارت خارجه افغانستان توسط ارگ ریاست جمهوری، شریک غنی در حکومت وحدت ملی تصریح کرد که احمدی در مقام خود به کارش ادامه خواهد داد.

ارگ در بیانیه‌ای برکناری احمدی را اظهارات “غیر مسئولانه” وی درباره سفر طالبان به پاکستان و استقبال از وقوع این سفر خواند.

«عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی دولت افغانستان در بیانیه‌ای اظهار داشت که اظهارات احمدی موضع وزارت خارجه درباره روند صلح بوده و وی تا مشخص شدن نتایج انتخابات ریاست جمهوری به کارش در این سمت ادامه خواهد داد.

در این بیانیه آمده که مسایل مربوط به سیاست خارجی و موضع دولت افغانستان مستلزم گفت‌وگو و توافق در بالاترین سطح دولت است تا تمام بخش‌های دولت باید موضع واحدی در این باره داشته باشند.

«صدیق صدیقی» سخنگوی ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان در واکنش به میزبانی پاکستان از طالبان و همچنین دیدار با این گروه آن را مغایر با اصول روابط بین کشورها خوانده بود اما سخنگوی وزارت خارجه افغانستان میزبانی اسلام‌آباد را زمینه‌سازی برای آغاز مذاکرات توسط پاکستان خواند و از آن استقبال کرد.

تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید