بازداشت ۱۴ نفر در پرونده ساخت‌وسازهای غیرمجاز رودهن | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:295936
پ

بازداشت ۱۴ نفر در پرونده ساخت‌وسازهای غیرمجاز رودهن

رئیس حوزه قضائی بخش رودهن گفت: ۱۴ نفر در پرونده ساخت و ساز های غیر مجاز رودهن بازداشت شدند و این افراد به ارتشا ۴۰ میلیارد ریال وجه نقد تا گرفتن زمین و آپارتمان در رودهن، تهران و حتی مشهد اقرار کردند.

رئیس حوزه قضائی بخش رودهن گفت: ۱۴ نفر در پرونده ساخت و ساز های غیر مجاز رودهن بازداشت شدند و این افراد به ارتشا ۴۰ میلیارد ریال وجه نقد تا گرفتن زمین و آپارتمان در رودهن، تهران و حتی مشهد اقرار کردند.

بازداشت ۱۴ نفر در پرونده ساخت‌وسازهای غیرمجاز رودهن

به گزارش افق انلاین ، دقیقا یک ماه پیش بود که خبری از رودهن در خصوص دستگیری چهار نفر از کارمندان شهرداری رودهن به گوش رسید.

خبر به سرعت بین مسؤولان و مردم در گردش بود و برخی از مسوولان امر این خبر را تائید و برخی ها که دوست نداشتند خبر درست باشد تکذیب کردند.

به هر حال ۱۰ شهریور سال جاری رئیس حوزه قضائی بخش رودهن خبر چهار نفر از کارمندان سطح پایین شهرداری رودهن را به همراه دو کار چاق کن به دلیل دریافت رشوه و جعل اسناد تائید کرد.

حجت الاسلام و المسلمین تقیان در آن مصاحبه به خبرنگار فارس گفت، تحقیقات این پرونده ادامه دارد و ممکن است افراد دیگری در این پرونده که مربوط به ساخت و ساز های غیر مجاز می شد، دخیل باشند.

چهار نفر دیگر از کارمندان شهرداری رودهن بازداشت و روانه زندان شدند 

با پیگیری خبرنگار خبرگزاری فارس مشخص شد افراد دیگری در پرونده ساخت و ساز های غیر مجاز رودهن  دخیل هستند و با حکم قضائی چهار نفر دیگر بازداشت و روانه زندان شدند.

رئیس حوزه قضائی بخش رودهن در این خصوص اظهار کرد: تحقیقات از ۶ نفری که باز داشت شده بودند ادامه داشت و پس از بازجوئی مشخص شد افرادی دیگری در پرونده ساخت و ساز های غیر مجاز رودهن دست دارند‌.

وی ادامه داد: پس از بررسی های لازم مشخص شد چهار نفر دیگر در این پرونده دخیل هستند و با حکم قضائی این چهار نفر باز داشت و روانه زندان شدند.

تقیان در خصوص این که آیا ممکن است افرادی دیگری در پرونده ساخت و ساز های غیر مجاز دست داشته باشند، گفت: ممکن است افرادی دیگری در این پرونده دست داشته باشند و یا نداشته باشند اما تحقیقات ما تا کامل شدن پرونده ساخت و ساز های غیر مجاز از عوامل شهرداری رودهن و دیگر افراد ادامه خواهد داشت.

شهردار و یکی از اعضای شورای اسلامی شهر رودهن باز داشت شدند

همه فکر کردند ماجرای پرونده ساخت و ساز های غیر مجاز رودهن به اتمام رسید اما قوه قضائیه و سربازان گمنام امام زمان(عج) به ماموریت خود خاتمه نداده و تحقیقات را در این زمینه به جریان انداختند.

هنوز دو روز از بازداشت چهار کارمند شهرداری رودهن نگذشته بود که خبری دیگر از شهرداری رودهن همه را شوکه کرد و موجب تعجب خیلی ها شد.

این بار خبری از دستگیری کارمندان جز نبود بلکه خبر بازداشت نفر اول شهرداری و یکی از اعضای شورای اسلامی شهر رودهن به گوش رسید.

با باز داشت شهردار و یکی از اعضای شورای اسلامی شهر رودهن، طبق آمار تعداد بازداشتی های این پرونده ۱۰ نفر از شهرداری رودهن بود اما رئیس قوه قضاییه بخش رودهن از بازداشت ۱۴ نفر از عوامل شهرداری رودهن که سه نفر آن ها با وثیقه آزاد و ما بقی باز داشت موقت هستند.

رئیس حوزه قضائی بخش رودهن با بیان این که ۱۴ نفر در پرونده ساخت و ساز های غیر مجاز رودهن از شهرداری این شهر بازداشت شدند، گفت: متهمان به دریافت حدود ۴۰ میلیارد ریال وجه نقد و مقداری زمین و آپارتمان در رودهن، تهران و مشهد اغراق کردند.

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا تقیان رئیس حوزه قضائی بخش رودهن امروز  در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پیرو گزارش های مردمی و اعلام نارضایتی مردم و بازدید هایی که صورت گرفته از ساخت و ساز های غیر مجاز متوجه شدیم این ساخت و سازهای غیر مجاز با هدایت شهرداری و عوامل شهرداری صورت گرفته است.

وی ادامه داد: ما از طریق حفاظت اطلاعات وزارت اطلاعت وارد شدیم و پس از تحقیقات مشخص شد این افراد برای هر باب ساخت حدود ۴۰۰ میلیون ریال رشوه دریافت می کردند و به حساب شخصی واریز و مجوز ساخت و ساز صادر می کردند.

متقیان با بیان این که ۱۴ نفر از عوامل شهرداری رودهن بازداشت شدند، تصریح کرد: در خصوص پرونده ساخت و ساز های غیر مجاز در بخش رودهن ۱۴ نفر از عوامل شهرداری رودهن دستگیر و تفهیم اتهام شدند.

رئیس حوزه قضائی بخش رودهن ادامه داد: از این ۱۴ نفر، سه نفر با قرار وثیقه آزاد هستند و ۱۱ نفر دیگر تحت قرار بازداشت موقت روانه زندان شدند.

تقیان با اشاره به این که شهردار و یکی از اعضای شورای اسلامی شهر رودهن جزو متهمان هستند،  بیان کرد: از این افراد بازداشت شده، شهرادر و یکی از اعضای شورای اسلامی شهر جزو متهمان هستند و دیگر افراد  کارمندان واحد های فنی و شهرسازی، املاک و مالی هستند.

وی ادامه داد: مبلغ ارتشا کامل مشخص نیست اما افراد تا کنون به دریافت حدود ۴۰ میلیارد ریال وجه نقد و مقداری زمین و آپارتمان در رودهن، تهران و مشهد اغراق کردند.

رئیس حوزه قضائی بخش رودهن عنوان کرد: تحقیقات تکمیلی ادامه دارد و به دنبال شناسائی اموال نامشروعی که این افراد به دست آوردند هستیم.

تقیان اضافه کرد: عوامل دیگری دخیل در این پرونده هستند و تحقیقات ادامه خواهد داشت که نتیجه آن اطلاع رسانی خواهد شد.

با حکم قضائی چند واحد شهرداری رودهن از جمله، فنی و شهرسازی، مالی، املاک و … تا اطلاع ثانوی پلمب خواهند بود.

شایان ذکر است طبق گفته رئیس حوزه قضائی بخش رودهن تحقیقات ادامه خواهد داشت و ممکن است پای دیگر افراد در میان باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید