فارس نوشت:

همزمان با هفدهمین سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی در تاجیکستان، ۸۰ زوج تاجیک به همت این نهاد خیریه آغاز زندگی مشترک خود را جشن گرفتند.امروز ناحیه باستانی و کهن حصار تاجیکستان، در زیر بارش رحمت الهی، میزبان ۸۰ زوج جوان از خانواده‌های نیازمند تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام (ره) بود که شروع زندگی مشترک خود را جشن گرفتند.

به گزارش فارس ، در این مراسم که به میمنت سالروز تأسیس کمیته امداد به فرمان حضرت امام خمینی (ره) در ۳۰ کیلومتری شهر دوشنبه و در سالنی حوالی قلعه تاریخی حصار برگزار شد، مهمانانی از دوشنبه، حصار و نواحی اطراف شرکت داشتند.

“اکبر میرشکار” معاون فرهنگی کمیته امداد که به عنوان مهمان از ایران در این جشن شرکت داشت با تبریک به زوج‌های جوان، بارش باران رحمت الهی را به فال نیک گرفت و آن را نشانه‌ای از خیر و برکت زندگی آنان، عنوان کرد.

وی همچنین با تبریک سالروز تأسیس کمیته امداد حضرت امام (ره) تصریح کرد که تحت پوشش قرار گرفتن بیش از ۱۰ میلیون نفر از افراد نیازمند در مناطق مختلف، از افتخارات این نهاد است.

“سید جواد رضوی” مسئول دفتر نمایندگی کمیته حضرت امام در تاجیکستان در این مراسم با ذکر احادیثی از رسول اکرم (ص) زندگی خوب و با برکتی را برای زوج‌های جوان آرزو کرد و با اشاره به ازدواج ساده حضرت علی (ع) با حضرت فاطمه (س)، خاطرنشان کرد که آن ۲ بزرگوار در پاسخ به سوال پیامبر گرامی اسلام، یکدیگر را بهترین انسان در بندگی خداوند معرفی کردند.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۱۰۰۰ زوج تاجیک  به همت کمیته امداد در تاجیکستان به خانه بخت رفته اند، خاطرنشان کرد که هدف، ترغیب و تشویق و الگوسازی ازدواج آسان است.

رضوی افزود: اغلب این زوج‌های جوان، افرادی یتیم هستند که تعدادی هم پدر و هم مادرشان را از دست داده‌اند و این مراسم با هدف حفظ عزت و آبروی مسلمانان و الگو شدن ازدواج‌های ساده برگزار شد.

همچنین یکی از مسئولان این ناحیه نیز با قدردانی از برگزاری این مراسم توسط کمیته امداد حضرت امام (ره) روابط خوب و دوستانه ۲ کشور ایران و تاجیکستان را عاملی در این اتفاق خوشایند دانست.

مسئول مبلغین ناحیه حصار با اشاره به زندگی مشترک حضرت رسول الله (ص) و حضرت خدیجه (س) و نیز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) لزوم الگو گرفتن آن را برای تازه عروسان و تازه دامادهای تاجیک، خاطرنشان کرد.

در این مراسم، تئاتری از یک عروسی در ناحیه حصار برگزار و شاعران به سرودن اشعاری پرداختند.

همچنین در این مراسم از سوی کمیته امداد، به هر کدام از این زوج ها، ۱۰ قلم جهیزیه شامل یخچال، فرش، جاروبرقی، اتو و غیره اهدا شد.

 

در زیر می‌توانید تصاویری از این جشن را ملاحظه فرمایید.