ریزش موی ابرو و درمان آن | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:294275
پ

ریزش موی ابرو و درمان آن

ابروها یکی از مهمترین اعضای صورت هستند که به زیبایی ظاهر ما بسیار کمک می کند. از ابعاد مختلف، ابروها برای ظاهر مهمتر از موی سر هستند، زیرا ابروها در یک موقعیت مرکزی روی صورت قرار دارند و برای قاب کردن مهمترین عنصر چهره، یعنی چشم ها به کار می روند.

بهترین کلینیک کاشت ابرو خانه سفید ، به رهبری دکتر اصلانی؛ پیوندهای ابرو را برای مردان و زنانی ارائه می دهد که به دلایل مختلف این عنصر زیبایی چهره آن ها از بین رفته است.

دلایل ریزش موی ابرو

بر خلاف از دست دادن موهای سر، از دست دادن ابروها به عنوان یک فرآیند طبیعی اتفاق نمی افتد و بین مردم عادی نیست. به همین دلیل از نظر آرایشی یا اجتماعی قابل قبول نیست. از بین رفتن ابروها ممکن است به علت دلایل مختلفی از جمله تیروئید و سایر بیماری های سیستمی، ریزش موی منقطه ای، سوختگی صورت، خالکوبی، عفونت ها، مراقبت بیش از حد، ناتوانی مادرزادی در رشد ابرو و تمایل ژنتیکی ابرو برای نازک شدن یا ناپدید شدن در گذر زمان باشد.

برای انجام این کار، ابتدا باید علت ریزش موی ابرو بررسی شود و در صورت امکان تحت درمان قرار گیرد. زیرا در صورت عدم کنترل علل ریزش ابرو، حتی با کاشت ابرو هم احتمال ریزش مجدد موهای کاشته شده وجود دارد، بنابراین پس از درمان ریزش ابرو میتوانیم اقدام به کاشت نماییم.

گاهی فرد دارای ابروی طبیعی است ولی از مدل آن راضی نیست و فرضاً می خواهد آنرا بالاتر بیاورد و یا قوس آنرا بیشتر کند، و یا گاهی هم ابروها باریک و نازک هستند و فرد مایل است آنها را پهن تر کند در این گونه موارد به دلیل محدودیت های تکنیکی در کاشت توصیه می شود بیمار از انجام آن منصرف شود.

مناسب ترین افراد برای انجام کاشت ابرو افرادی هستند که یا کاملاً ابرو ندارند و یا اینکه قسمتی از ابرو را از دست داده اند و مایل اند در همان محل قبلی ابروها، کاشت انجام شود، و یا خانم هایی که تاتو ابرو انجام داده اند و مایلند که در روی محل تاتو شده که بدون مو است، مو کاشته شود.

همچنین این روش برای بالا بردن دنباله ابروها نیز انجام می شود و بهتر از جراحی و کشیدن پوست بالای ابروها است، زیرا اسکار و یا جای زخمی باقی نمی ماند.

کاشت ابرو یک روش شبیه به سایر روش های پیوند مو است که بر روی پوست سر انجام می شود. موهای کاشته شده در این نوع پیوند مانند کاشت مو، دائمی می باشند. با این حال، چون ابروها دارای ویژگی های منحصر به فرد خود هستند، پیوندهای ابرو از چند نظر با پیوند مو در پوست سر متفاوت می باشند.

کاشت ابرو حرفه ای

پیوند ابرو یکی از سخت ترین کارها از نظر زیبایی شناسی است. با این حال، زمانی که پیوند توسط یک متخصص ماهر انجام شود نتایج آن بسیار عالی خواهد بود. کاشت ابرو می تواند با استفاده از تکنیک FIT یا FUT (برداشت نواری) انجام شود. مهمترین بخش کاشت ابرو ایجاد دقیق و ماهرانه محل های کاشت ابرو می باشد. این منطقه های کاشت باید متناسب با زاویه و جهت رشد طبیعی ابروها باشد.

هدف مهم پیوند ابرو شکل زیبایی شناختی آن ها است. ابروها باید متناسب با چشم و زاویه سایر اعضای صورت متقاضی کاشت شوند. کاشت ابرو باید به نحوی انجام شود که فهمیدن این که ابروهای شما خیلی نازک بوده یا عملا وجود نداشته اند، بسیار سخت باشد.

هنگامی که ابروهای شما نازک هستند و یا از بین رفته اند، ظاهر چهره شما و حالت هایی که با صورت بیان می کنید، به علت فقدان یک ویژگی ضروری صورت می تواند بر عزت نفس شما تاثیر گذارد و اعتماد به نفس شما را کاهش دهد.

با توجه به پیشرفت روش های پیوند مو طی ۱۰ سال گذشته، پیوند طبیعی ابرو در حال حاضر امکان پذیر است و هنگامی که به درستی انجام شود، می تواند نتایج زیبایی ارائه دهد. این که آیا ریزش موی دائمی در ناحیه ابرو را تجربه کرده اید یا به علت مسایل پیچیده و یا ژنتیکی در حال تجربه نازک شدن ابرو هستید، پیوند ابرو می تواند ابروهای شما را با زیبایی بهتری برگرداند.

چرا کاشت ابرو ؟

روش های دیگری هم وجود دارد که ابروها پرتر ظاهر شوند، مثلا با استفاده از خالکوبی (تتو) یا آرایش روزانه، اما اشکالاتی دارند. یکی از آن اشکالات این است که آن ها راه حل طبیعی برای مشکل شما نیستند. از آنجا که یک پیوند ابرو، مو را مستقیم از سرتان می گیرد، موها واقعی و دائمی هستند، در نتیجه می توانند برای رسیدن به نزدیک ترین نتایج مطلوب بیمار کمک کنند.

یکی دیگر از مزایای این روش این است که تقریبا بدون درد است و بهبودی فقط حدود ۵ تا ۷ روز طول می کشد. این که آیا فقط بخش هایی از ابرو بازسازی می شوند و یا تمام ابرو بازسازی می شود، مهم نیست. میزان رشد دوباره موهای پیوند شده بسیار بالا است. با این حال، برخی از بیماران برای رسیدن به نتیجه نهایی مورد نظر خود، روش دومی را انتخاب می کنند.

 

آیا شما نامزد پیوند ابرو هستید؟

به طور کلی، اکثر افرادی که دچار ریزش ابرو یا از بین رفتن آن ها شده اند کاندیدای پیوند ابرو هستند. برای به حداقل رساندن عوارض کاشت ابرو، باید در وضعیت پزشکی نسبتا خوبی باشید. افرادی که موهای ابرو خود را در نتیجه ژنتیک، اصلاح زیاد و یا تروما از دست داده اند، معمولا بهترین نامزد هستند.

افرادی که از دست دادن ابرو را در نتیجه بیماری مانند طاسی منطقه ای، طاسی فیبری پیشانی و یا سایر بیماری هایی از دست داده اند که منجر به ریزش مو می شوند، ممکن است به علت خطر رشد دوباره موهای نامناسب نامزد مناسب باشند یا به دلایلی نباشند.

اینکه شما کاندید مناسب کاشت ابرو هستید یا خیر توسط پزشک مشاور تعیین می شود، که ممکن است نمونه برداری از منطقه را توصیه کند یا از یک متخصص پوست و مو کمک بخواهد. انتظارات واقع گرایانه بسیار مهم هستند زیرا هدف بهبود قابل توجه ظاهر ابرو و ایجاد بهترین نتیجه ممکن است، اما زیبایی خدادادی ایجاد کردن نامعقول و غیر منطقی به نظر می رسد.

مجری: آژانس تبلیغاتی تسمینو

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید