رئیس آینده کمیسیون اروپا: سرنوشت برگزیت در دست انگلیس است | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:294140
پ

رئیس آینده کمیسیون اروپا: سرنوشت برگزیت در دست انگلیس است

رئیس آینده کمیسیون اروپا (بازوی اجرایی اتحادیه اروپا) تأکید کرد سرنوشت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تنها در دست خود این کشور است.

رئیس آینده کمیسیون اروپا: سرنوشت برگزیت در دست انگلیس است

به گزارش افق انلاین به نقل از رویترز، «اورزولا فن درلاین» وزیر دفاع سابق آلمان و رئیس آینده کمیسیون اروپا روز سه‌شنبه طی سخنانی در مقر اتحادیه اروپا واقع در بروکسل بلژیک خاطرنشان کرد که همه گام‌های بعدی در ارتباط با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تنها در اختیار خود این کشور است.

این سیاستمدار آلمانی که از روز اول نوامبر (۱۰ آبان) کار خود را به عنوان بالاترین مقام اجرایی اتحادیه اروپا آغاز خواهد کرد، در ادامه اظهار داشت:  «اتحادیه اروپا هرگز علاقه‌مند به وقوع برگزیت نبوده است، اما به تصمیم انگلیسی‌ها احترام می‌گذارد.»

وی افزود: «خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به معنای پایان چیزی نیست، بلکه آغاز روابط آینده ما با انگلیس است. من می‌خواهم این رابطه یک رابطه خوب باشد، همان‌طور که قبلاً نیز چنین بوده است.»

بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلیس در همان اولین نشست خبری خود در سمت جدید تأکید کرد که کشورش حداکثر تا روز ۳۱ اکتبر تحت هر شرایطی اتحادیه اروپا را ترک خواهد کرد. وی البته چندین بار اعلام کرده است که لندن خواستار دستیابی به یک توافق نهایی با بروکسل و خروج از اتحادیه اروپا با توافق است.

با این حال اختلافات جدی بین انگلیس و اتحادیه اروپا در مورد مرز ایرلند پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا وجود دارد و بوریس جانسون چندی پیش اعلام کرد  اگر اتحادیه اروپا موضع خود را درباره مرز ایرلند تغییر ندهد، چشم انداز روشنی برای دستیابی به توافق وجود نخواهد داشت.

نمایندگان مجلس عوام و مجلس اعیان انگلیس هفته گذشته قانونی را برای ممانعت از برگزیت بدون توافق به تصویب رساند که به موجب آن دولت بوریس جانسون را موظف خواهد کرد که در صورت عدم توافق با اتحادیه اروپا تا ضرب‌الاجل ۳۱ اکتبر (۹ آبان) درخواست به تعویق افتادن برگزیت را به اتحادیه اروپا ارائه کند.

تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید