عاشورا دانشگاه انسان‌شناسی و شناخت راه سعادت در زندگی است | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:293982
پ

عاشورا دانشگاه انسان‌شناسی و شناخت راه سعادت در زندگی است

امام جمعه ری گفت: عاشورا دانشگاه انسان‌شناسی و شناخت راه سعادت در زندگی است.

عاشورا دانشگاه انسان‌شناسی و شناخت راه سعادت در زندگی است

 امام جمعه ری گفت: عاشورا دانشگاه انسان‌شناسی و شناخت راه سعادت در زندگی است.

به گزارش افق انلاین ، حجت‌الاسلام سید علی شاهچراغی در مراسم عزاداری هشتمین روز از ماه محرم با اشاره به اینکه ادب امام حسین(ع) و یارانش از معرفت، شناخت و آگاهی سرچشمه گرفته است اظهار داشت: عاشورا مانند کتابی است که دارای مباحث اخلاقی، مذهبی و اجتماعی بسیار است.

وی گفت: طبق روایات هرچه به ظهر عاشورا نزدیک می شد چهره سیدالشهدا(ع) زیباتر و نورانی تر می‌شد، ادب حضرت عباس(ع) و ارادتش به امام حسین(ع) و اصحاب و یارانش بی نظیر است که این ادب از معرفت، شناخت و آگاهی سرچشمه می‌گیرد.

شاهچراغی با بیان اینکه تحصیل در دانشگاه کربلا و فارغ‌التحصیلی از آن، سعادت دنیا و آخرت را در پی خواهد داشت افزود: حادثه کربلا در طول تاریخ بشریت ‌بی‌نظیر و ‌بی‌بدیل است و هرچه قدر برای شناخت این واقعه آموزش داده شود کم خواهد بود.

امام جمعه ری با اشاره به اینکه شهید مطهری نیز واقعه عاشورا و حادثه کربلا را به نمایشگاهی تعبیر کرده که تمامی فضائل انسانی و اخلاقی در آن به نمایش درآمده است و نمونه آن در کل تاریخ بی نظیر است، گفت: عاشورا دانشگاه انسان‌شناسی و شناخت راه سعادت در زندگی است.

شاهچراغی عنوان داشت: کربلا و عاشورا دانشگاهی است که توسط سیدالشهدا راه‌اندازی شده است لذا در این مسیر آموزش سبک زندگی امام حسین(ع) و واقعه عاشورا امری ضرور محسوب می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید