مهاجرت به استرالیا و ویزای توریستی استرالیا | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:291903
پ

مهاجرت به استرالیا و ویزای توریستی استرالیا

استرالیا کشوری است که از آب و هوای خوبی برخوردار است و جاذبه های طبیعی و گردشگری بسیاری مانند جنگل ، آبشار ، صخره های مرجانی و … دارد . استرالیا یکی از کشور های ثروتمند جهان محسوب می شود و به همین دلیل به یکی از مقصد های گردشگران و مهاجران تبدیل شده است .

در این مطلب اطلاعات جامعی در مورد مهاجرت به استرالیا و ویزای توریستی استرالیا داده شده است. با ما همراه باشید. اگر قصد اقامت اروپا دارید میتوانید به سایت مهاجرت به دات کام مراجعه کنید.

ویزای توریستی استرالیا :

استرالیا کشوری است که از آب و هوای خوبی برخوردار است و جاذبه های طبیعی و گردشگری بسیاری مانند جنگل ، آبشار ، صخره های مرجانی و … دارد . استرالیا یکی از کشور های ثروتمند جهان محسوب می شود و به همین دلیل به یکی از مقصد های گردشگران و مهاجران تبدیل شده است .

ویزا های توریستی استرالیا انواع  مختلفی دارند . البته باید گفت که یکی از سخت ترین ویزا ها به شمار می روند . هر کدام از این ویزا ها برای دلیل خاصی صادر می شوند . کسانی که موفق به دریافت ویزا های توریستی استرالیا می شوند نمی توانند در استرالیا کار کنند و یا ویزای خود را به ویزای اقامت دائم تبدیل کنند .

پیشنهاد می شود که از انواع ویزا های توریستی استرالیا ویزای ۶۰۰ را انتخاب کنید .شرایط گرفتن ویزای توریستی استرالیا به شرح زیر می باشد :

شرایط اخذ ویزای توریستی استرالیا

یکی از مواردی که می تواند به فرد کمک زیادی بکند ، داشتن یک دعوتنامه است . داشتن دعوتنامه از سوی بستگان درجه یک ، دوست یا آشناها و یا یک شرکت برای گرفتن ویزای توریستی می تواند امر گرفتن ویزا را سرعت ببخشد .

از شرایط دیگر ، سوابق سفر فرد متقاضی می باشد . تعداد سفر های شخص متقاضی به خارج از کشور  بررسی خواهد شد و تحقیق می شود که آیا فرد توانایی مالی کافی برای این سفر ها را داشته است یا خیر و در آخر فرد متقاضی موظف است برای هزینه های مربوط به اقامت و خرج های روزانه خود ، روزانه حدود ۶۰ تا ۸۰ دلار به سفارت این کشور ارائه کند .

ویزای توریستی را میتوان هم از طریق دعوتنامه و هم بدون داشتن دعوتنامه درخواست کرد .در دعوتنامه ایی که به دست فرد میرسد و فرد آن را به سفارت ارائه میدهد باید اسم و مشخصات کامل  فردی که دعوتنامه را فرستاده مشخص باشد ، هدف از مسافرت در این دعوتنامه مشخص باشد ( مثلا گردش ، تفریح یا مقاصد کاری )، وضعیت اقامت فرد دعوت کننده معلوم باشد ( اقامت دائم ، شهروندی یا اقامت موقت ) و جزئیاتی در مورد هزینه های مسکن و محل اقامت شما در این دعوتنامه مشخص باشد .

ویزای توریستی استرالیا انواع مختلفی دارد که عبارت است از : ویزای گردشگری استرالیا که با هدف گردش و تفریح درخواست می شود و داشتن سوابق سفر و توانایی مالی کافی بسیار در این مورد اهمیت دارد .

ویزای توریستی خانوادگی که برای دیدار و بازدید از خانواده صادر می شود . در این صورت اگر خانواده شما در استرالیا هستند باید برای شما یک دعوتنامه ارسال کنند . خانواده شما باید از نظر مالی حامی شما باشند و برای شما یک مکان برای اقامت فراهم کنند .

ویزای توریستی تجاری که برای هدف هایی چون شرکت در سمینار ها و همایش ها درخواست داده می شود . در این صورت باید شرکت یا برگزار کننده ی  سمینار و همایش برای شما یک دعوتنامه ارسال کند . مدت اعتبار ویزای شما مطابق با زمانی است که در آن دعوتنامه درج شده است .

ویزای توریستی والدین که افرادی  که دو سال یا بیشتر در استرالیا ساکن بوده اند ، می توانند برای والدین خود درخواست ویزای توریستی داشته باشند . در این نوع ویزا سن والدین شما اهمیت دارد و والدین باید بالای ۶۵ سال  سن داشته باشند و شما باید برای والدین خود دعوتنامه ارسال کنید تا آن ها بتوانند برای ویزای توریستی درخواست دهند .

مراحل اخذ ویزای توریستی استرالیا

مراحلی که جهت درخواست ویزای توریستی باید انجام شود به شرح زیر می باشد :

 • اول باید در سایت سفارت استرالیا یک حساب کاربری ساخته شود .
 • دوم باید تمامی اطلاعات خواسته در این سایت درج شود و به تمامی سوالات پاسخ داده شود .
 • سوم مدارکی که برای ویزای توریستی درخواست شده است آپلود شود .
 • چهارم هزینه های مربوط به بررسی مدارک از طریق درگاه پرداخت ، پرداخت شود
 • و در آخر باید منتظر ماند که به این درخواست پاسخ داده شود .
 • مدت زمان پاسخ دهی سفارت استرالیا بین ۱۷ تا ۳۱ روز کاری می باشد . مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی ( ۶۰۰ ) عبارت است از :
 • فرم هایی که برای درخواست ویزا پر کرده اید ،
 • رسیدی که نشان دهد هزینه های بررسی ویزا در استرالیا پرداخت شده است .
 • یک قطعه عکس مطابق با معیار های  عکس پاسپورت ،
 • کپی گذرنامه که حداقل ۶ ماه بیشتر از تاریخ درخواست سفر به استرالیا اعتبار داشته باشد .
 • ترجمه ی  شناسنامه ،
 • فرم هایی مربوط به اسپانسر شیپ شدن شما ،
 • دعوتنامه ای که برای شما ارسال شده است همراه با کپی پاسپورت یا ویزای فردی که برای شما دعوتنامه فرستاده است .
 • مدارکی که نشان دهد شما توانایی مالی کافی برای سفر را دارید .
 • کارت پایان خدمت سربازی یا معافیت ،
 • ارائه مدارکی که نشان دهد شما به ایران باز خواهید گشت مانند سند ازدواج ، سند دارایی مدارک مربوط به ثبت نام در دانشگاه یا نامه کارفرما و هر شرایط و مدارک دیگری که از نظر سفارت لازم باشد .

برای سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه به لینک ذکر شده مراجعه نمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید