استاندار تهران، با حضور در جمع خبرنگاران مستقر در محل استانداری تهران ، استقبال مردم از انتخابات را در حوزه‌های انتخابیه فوق‌العاده توصیف کرد.

مرتضی تمدن در جمع خبرنگاران گفت: با روندی که در شعب اخذ رای در استان می‌بینیم، حضور گسترده‌ی مردم برای رای دادن در شعب اخذ رای بسیار چشمگیر است و تصور می‌کنم، باید زمان اخذ رای تمدید شود.

وی افزود: البته باید صبر کنیم و در صورتی که در ساعات پایانی لازم بود، پیشنهاد تمدید زمان اخذ رای را به ستاد انتخابات خواهیم داد.

وی تاکید کرد: حضور مردم در پای صندوق‌های رای در استان فوق‌العاده بوده است و بازدیدهایی که من از شعب اخذ رای داشتم، نشان می‌دهد که مردم به طرز فوق‌العاده‌ای در پای صندوق‌های رای حاضر شده‌اند.

استاندار تهران افزود: معمولا بعدازظهر شاهد ازدحام جمعیت در پای صندوق‌های رای بوده‌ایم، اما در این دوره بعید می‌دانم که ساعت خلوتی داشته باشیم و استقبال مردم فراتر از تصورات ما است.

تمدن در پاسخ به این سوال که آیا تعرفه در شعب اخذ رای کم نیامده است؟ گفت: تاکنون گزارشی مبنی بر کم آمدن تعرفه نداشته‌ایم، اما در صورتی که لازم باشد تعرفه به اندازه‌ی کافی تهیه شده است و مشکلی از این نظر وجود ندارد.

وی در پاسخ به این‌که آیا تا کنون مساله و مشکلی در استان تهران مشاهده شده است؟ اظهار کرد: در تمام شعب اخذ رای در کمال آرامش و انضباط، رای‌گیری انجام می‌شود و هیچ مساله‌ای که نشان دهد روند رای‌گیری با مشکل مواجه شده، دریافت نشده است.