رفقای گزینه مد نظر استقلال در ایران: سردار، کریم و رادو | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:291456
پ

رفقای گزینه مد نظر استقلال در ایران: سردار، کریم و رادو

قرار است استقلال برای سمت چپ خط دفاع خود بازیکنی به نام هرویه میلیچ را جذب کند. چپ‌پای سابق تیم ملی کرواسی که سابقه بازی کنار رادوشویچ، سردار آزمون و کریم انصاری‌فرد را در کارنامه دارد.

قرار است استقلال برای سمت چپ خط دفاع خود بازیکنی به نام هرویه میلیچ را جذب کند. چپ‌پای سابق تیم ملی کرواسی که سابقه بازی کنار رادوشویچ، سردار آزمون و کریم انصاری‌فرد را در کارنامه دارد.
هرویه میلیچ رفقای گزینه مد نظر استقلال در ایران: سردار، کریم و رادو

افق انلاین به نقل از ایران ورزشی، هرویه میلیچ جدی‌ترین نامی است که در لیست خرید باشگاه استقلال و برای پوشش نقاط ضعف این تیم در سمت چپ خط دفاع قرار دارد. بازیکن کرواتی که ۳۰ ساله است و با رزومه‌ای که دارد شاید بتواند مشکلات استقلال در این پست را برطرف کند. میلیچ فوتبال خود را در آکادمی هایدوک‌اسپیلت آغاز کرد و خیلی زود به تیم اصلی این باشگاه مشهور و قدیمی رسید. او تنها ۳ بار در ترکیب هایدوک قرار گرفت و سپس به مدت دو فصل به آلونسکان – لیگ برتر سوئد – رفت و برای جیورگاردن بازی کرد.

 

تیم بعدی هرویه میلیچ، بعد از دو فصل بازی در سوئد، ایسترا ۱۹۶۱ در کرواسی بود. او حدود ۶۰ بار برای این باشگاه بازی کرد و مورد توجه روستوف در لیگ روسیه قرار گرفت. تیمی با مربیگری قربان بردی‌اف که برای دو فصل از وجود هرویه میلیچ در سمت چپ خط دفاع خود سود برد. بعد از روستوف، میلیچ دوباره به لیگ کرواسی برگشت و پیراهن باشگاهی را پوشید که فوتبال خود را آنجا آغاز کرده بود. یک فصل درخشان در ترکیب هایدوک باعث شد تا پائولو سوسا او را برای بازی در سری‌آ و باشگاه فیورنتینا بپسندد.

 

میلیچ در فیورنتینا ۱۷ بار بازی کرد و روی هم ۱۲۵۶ دقیقه در ترکیب این تیم حضور داشت. او ابتدای فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۷ به یونان رفت تا برای مشهورترین و پرافتخارترین باشگاه این کشور یعنی المپیاکوس بازی کند. تنها ۲ بار حضور در ترکیب تیم مطرح یونانی باعث شد تا میلیچ عزم خود را برای بازگشت به سری‌آ جزم کند و پیراهن ناپولی را بپوشد. هر چند حضور او در ناپولی هرگز موفق نبود و میلیچ فقط ۱۳ بار در لیست ذخیره‌های این تیم قرار گرفت و هرگز فرصت بازی به‌دست نیاورد.

 

کروتونه در سری‌ب آخرین باشگاهی است که هرویه میلیچ در آن بازی کرده. تیمی با هدایت استروپا- بازیکن سابق میلان – که با کسب ۴۳ امتیاز از ۳۶ بازی در رده یازدهم لیگ دو ایتالیا قرار گرفت. میلیچ ۹ بار در ترکیب کروتونه قرار گرفت و ۴۹۵ دقیقه برای این تیم بازی کرد. این دفاع چپ کروات سابقه ۶ بار حضور در ترکیب تیم ملی کرواسی را نیز در کارنامه دارد. میلیچ حدفاصل سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ مقابل پرتغال، لیختن‌اشتاین، کره‌جنوبی، سوئیس، مالت و آرژانتین در ترکیب کرواسی قرار گرفته و ۶ بازی ملی به نام خود ثبت کرده است.

 

چند نکته جالب درباره میلیچ نشان می‌دهد که او برای حضور در ایران می‌تواند با انواع و اقسام دوستان خود مشورت کند. هرویه میلیچ رابطه نزدیکی با بوژیدار رادوشویچ دارد. دروازه‌بان پرسپولیس که در دو تیم باشگاهی کنار میلیچ بازی کرده و به همین دلیل قادر است مشاور خوبی برای دفاع چپ احتمالا جدید استقلال باشد. میلیچ فصل ۲۰۰۹-۲۰۰۸ عضو تیم اصلی هایدوک‌اسپیلت بود و رادوشویچ هم از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ در ترکیب این تیم حضور داشت. این دو فصل ۲۰۱۳-۲۰۱۲ را نیز کنار هم و در باشگاه ایسترا ۱۹۶۱ بازی کرده و آشنایی کاملی نسبت به یکدیگر دارند.

 

هرویه میلیچ سابقه بازی کنار دو ستاره تیم ملی ایران را نیز در کارنامه دارد. او فصل ۲۰۱۵-۲۰۱۴ را در روستوف گذراند و سردار آزمون نیز از اواسط همین فصل به این تیم رفت تا شاگرد قربان بردی‌اف شود. همچنین میلیچ از ابتدای فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۷ در المپیاکوس بود و بازی کنار کریم انصاری‌فرد را در این تیم تجربه کرد. نکته جالب اینکه بعد از انجام دو بازی برای المپیاکوس، مدیران این باشگاه عذر میلیچ را خواستند و برای پست دفاع چپ احسان حاجی‌صفی را با قراردادی به ارزش ۵۰۰ هزار یورو از پانیونیوس خریدند.

 

میلیچ برای حضور در ایران حتی می‌تواند از یک مربی کروات مشورت بگیرد. ایگور استیماچ، سرمربی سابق سپاهان که میلیچ  در تیم ملی کرواسی زیر نظر او بازی کرده. میلیچ نخستین بازی ملی خود را در زمان مربیگری استیماچ و مقابل پرتغال در تاریخ دهم ژوئن ۲۰۱۳ انجام داده. او دو بازی دیگر ملی خود را برابر لیختن‌اشتاین و کره‌جنوبی در زمان حضور استیماچ انجام داده و ۳ بازی دیگر را با نظر نیکو کواچ- سرمربی فعلی بایرن‌مونیخ- در ترکیب تیم ملی کرواسی به میدان رفته.

 

دفاع چپ سابق فیورنتینا با سابقه بازی کنار فدریکو برناردسکی – ستاره خط حمله یوونتوس و تیم ملی ایتالیا- و همچنین فعالیت حرفه‌ای زیر نظر پائولو سوسای پرتغالی و همچنین مائوریسیو ساری که این فصل هدایت یوونتوس را بر عهده گرفته، گزینه مناسبی برای حضور در سمت چپ خط دفاع استقلال است. البته به شرطی که تصمیم نهایی خود را بگیرد و طبق قول و قراری که با مسئولان استقلال گذاشته، یکشنبه به ایران بیاید، در تست‌های پزشکی نمره قبولی بگیرد و قرارداد رسمی خود را امضا کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید