تاکید سران قوا بر حراست از زندگی و رفع مشکلات مردم | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:291418
پ

تاکید سران قوا بر حراست از زندگی و رفع مشکلات مردم

رئیس جمهور بر ضرورت توجه به مشکلات مردم و اتخاذ تصمیم‌های مناسب برای حل آنها تاکید کرد

رئیس جمهور بر ضرورت توجه به مشکلات مردم و اتخاذ تصمیم‌های مناسب برای حل آنها تاکید کرد

به گزارش افق انلاین ، آقای روحانی در شواری عالی هماهنگی اقتصادی که به ریاست رئیس جمهور و حضور روسای قوا و اعضا صبح امروز در نهاد ریاست جمهور برگزار شد گفت: اصل حراست از زندگی و رفع مشکلات مردم باید هدف اصلی سیاستگذاری‌ها و تصمیم‌ها باشد.
وی با تأکید بر عادلانه شدن دستیابی دهک‌های پایین درآمدی به منابع انرژی افزود: اگر چه هم دولت و هم مردم، شرایط سختی سپری کرده‌اند، اما در همین شرایط، می‌توان تصمیم‌های راهگشا برای ثبات و پیشرفت اقتصادی و رفاه مردم اتخاذ کرد.
در این جلسه سازمان برنامه و بودجه گزارش محور درآمدی در اصلاح ساختاری بودجه را ارائه و وضعیت تولید و مصرف حامل‌های انرژی در کشور و راه‌های ساماندهی آن را تشریح کرد. در این طرح، با هدف بهره‌مندی حداکثری مردم و عادلانه کردن شیوه دستیابی دهک‌های پایین درآمدی به منابع انرژی، نقشه راه بلند مدت استفاده اقتصاد کشور از مزیت نسبی انرژی در تولید و صادرات محصولات مختلف، تدوین شده است.
همچنین در این جلسه، وزیر نفت، گزارشی از پیشرفت پروژه‌های اکتشاف و استخراج نفت ارایه و برنامه‌های این وزارت برای ادامه توسعه فاز‌های پارس جنوبی را تشریح کرد که تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ شد.

برگزاری جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی

جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی ازساعاتی پیش با حضور سران قوا در نهاد ریاست جمهوری تشکیل شد

در این جلسه علاوه بر حضور روسای قوای سه گانه، معاون اول رئیس جمهور، معاونان قوه قضائیه، وزرای امور اقتصاد و دارایی و کشور، رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس کل بانک مرکزی، سخنگوی دولت و روسای کمیسیون‌های اقتصادی و برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نیز حضور داشتند.

صدا و سیما

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید