تیم ملی فوتبال کشورمان در روزی که اشکان دژاگه مرد اول شاگردان کارلوس کی روش بود برابر تیم ملی قطر به تساوی رسید اما به عنوان تیم اول گروه پنجم راهی مرحله چهارم و نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ شد. قطر هم به عنوان تیم دوم راهی مرحله بعد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، آخرین دیدار تیم ملی فوتبال کشورمان در مرحله سوم مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ از ساعت ۱۷ امروز به قضاوت روشن ایرماتوف در ورزشگاه آزادی برابر قطر آغاز شد که در پایان دو تیم به تساوی ۲ بر ۲ دست یافتند.

در این دیدار که در حضور بیش از۵۰  هزار تماشاگر برگزار شد تیم ملی فوتبال کشورمان با ترکیب مهدی رحمتی، هادی عقیلی، جلال حسینی، مهرداد پولادی، خسرو حیدری(حسین ماهینی)، جواد نکونام(کاپیتان)، پژمان نوری، علی کریمی، محمدرضا خلعتبری(محمد نوری)، اشکان دژآگه و محمد قاضی(کریم انصاریفرد) به مصاف قطر رفت و در همان دقایق ابتدایی بازی توسط اشکان دژاگه در دقیقه ۵ به گل برتری دست پیدا کرد.

دژآگه که نخستین بازی ملی اش برای ایران را پشت سرگذاشت پس از آنکه با استقبال تماشاگران مواجه شد در دقیقه ۵ روی ارسال مهرداد پولادی از جناح چپ با ضربه سر دروازه تیم ملی قطر را باز کرد تا نخستین گل ملی اش را به ثمر برساند. اما این گل زیاد دوام نداشت و در دقیقه ۹ رحمتی روی مهاجم قطر مرتکب خطای پنالتی شد که “خلفان ابراهیم” این ضربه را به گل تساوی تبدیل کرد.

در نیمه دوم بازهم این تیم ملی ایران و البتته اشکان دژآگه بود که در دقیقه ۵۸ روی یک ضربه ایستگاهی زیبا دروازه قطر را باز کرد تا تیم ایران از حریف خود پیش بیفتد اما این پایان کار نبود و تیم ملی فوتبال قطر که برای صعود به مرحله بعد به کسب یک امتیاز نیاز داشت در دقیقه ۸۵ توسط “محمد کاسوال” به گل تساوی دست یافت تا به همراه ایران به مرحله بعد صعود کند.

در پایان رقابتهای این گروه تیم ملی فوتبال ایران با ۱۲ امتیاز راهی مرحله بعد شد و تیم ملی فوتبال قطر نیز با ۱۰ امتیاز به عنوان تیم دوم صعود کرد. بحرین با وجود زدن ۱۰ گل به اندونزی از دور رقابتها حذف شدند.