پلاتینی گفت : اگر می‌بینید مارادونا در گلی که به انگلیس زد به چیزی اعتراف نکرد به این دلیل است که کسی از او سوالی نپرسید.

به گزارش مشرق به نقل از سایت فوتبال ایتالیا، دیدار حساس میلان و یوونتوس از هفته بیست و پنجم سری آ به تساوی یک بر یک انجامید و در جریان بازی گل سالم سولی علی مونتاری به‌وسیله داوران پذیرفته نشد.

لوئیجی بوفون فردای بازی در مورد این اتفاق گفته بود حتی اگر می‌دید که توپ وارد دروازه شده به داور اطلاع نمی‌داد.

پس از آن، رسانه‌های ایتالیایی این بازیکن را مورد انتقاد قرار دادند و اعلام کردند وی حرف‌های درستی را به زبان نیاورده است. در این مورد میشل پلاتینی، اسطوره پیشین بیانکونری و رئیس کنونی یوفا آخرین نفری است که در مورد حرف‌های بوفون اظهار نظر کرده است.

پلاتینی در این مورد گفت: به نظر من او حرف‌های خوبی را به زبان نیاورده است. بین دو باشگاه بزرگ ایتالیا نباید از این‌ گونه اتفاق‌ها بیفتد. اگر داور از او می‌پرسید که آن توپ گل شده یا نه و اگر وی پاسخ منفی می‌داد، آن‌گاه می‌توانستیم بوفون را یک دروغگوی بزرگ لقب داد.

وی در ادامه گفت: اگر من با دست توپی را وارد دروازه حریف می‌کردم و پس از آن داور از من در این مورد سوال می‌کرد، بدون شک به او می‌گفتم که توپ را با دست لمس کرده‌ام. اگر هم می‌بینید مارادونا در گلی که به انگلیس زد به چیزی اعتراف نکرد به این دلیل است که کسی از او سوالی نپرسید.

گل مارادونا در جام جهانی ۱۹۸۶ معروف به دست خدا